oceanika wejście1Na mapie Polski stale przybywa parków rozrywki pełnych dinozaurów, postaci z bajek, fantastycznych budowli i tym podobnych atrakcji. Wycieczki szkolne często docierają w rakie miejsca jak Bałtów, Krasiejów albo Farma Iluzji. Szukając podobnych miejsc tego typu warto zatrzymać się na chwilę w województwie świętokrzystkim gdzie od niedawna funkcjonuje Kompleks Świętokrzyska Polana.

Obiekt położony jest w gminie Zagnańsk – tuż obok Kielc oraz... historycznego Dębu Bartka. Pokonując drogę przez las znajdziemy ogormny parking oraz bazę hotelową i gastronomiczną. Najmłodszych na pewno zainteresuje park linowy, strefa dmuchańców i wodne kule. Jednak największe atrakcje w kompleksie to Oceanarium oraz Park Miniatur Świętokrzyskich.

wycieczka szkolna berlin2Berlin to jedna z najbliższych europejskicj stolic. Ale czy rzeczywiście jest równie atrakcyjny jak Londyn czy Paryż? Jeśli nie jesteście przekonani ten artykuł powinien pomóc w podjęciu decyzji czy to właściwe miejsce na szkolny wyjazd. Oprócz bardzo bliskiej odległości od polskiej granicy Berlin posiada również wiele innych zalet, które sprawiają, że jest ciekawym miejsce na szkolny wyjazd i to przez cały rok!

Rynek Glowny w KrakowieO walorach turystycznych Krakowa można długo opowiadać. Historyczne miasto posiada szereg rozpoznawalanych obiektów jak Sukiennice, Collegium Maius  czy Kościół Mariacki. Spacer po krakowskim rynku, zwiedzanie Wawelu, wizyta w Smoczej Jamie to najczęstsze atrakcje podczas wycieczki do Grodu Kraka. Warto jednak rozejrzeć się także za innymi punktami programu. Czasem mniej znane miejsca mogą być ciekasze dla uczniów niż te najpopularniejsze zabytki. Szczególnie jeśli do Krakowa wybieramy się już nie pierwszy raz i to co wymienione wcześniej już wspólnie widzieliśmy.

Zobacz 5 alternatywnych miejsc do odwiedzenia w Krakowie. Może jedno z nich wyda się na tyle ciekawe, żeby włączyć je do programu wycieczki!