Park rozrywki Mirabilandia - cudowne miejsca na wycieczki szkolne i kolonie

7 sierpnia 2020 r.

Mirabilandia to największy i drugi – po Gardalandzie – najpopularniejszy park rozrywki we Włoszech. Zbudowany w 1992 roku w pobliżu Rawenny, rozpoczął swoją działalność jako umiarkowanie ekscytujący lunapark, nie oferujący zbyt wielu szalonych atrakcji; doprowadziło to niemal do upadku parku i całkowitej zmiany jego zarządu w 1997 roku. Od tamtej pory Mirabilandia rozwijała się w kierunku obranym aż po dziś: parku słynącego przede wszystkim ze wspaniałych rollercoasterów i zachwycających instalacji tematycznych. To z ich powodu Mirabilandia jest teraz uwielbiana i odwiedzana przez miliony turystów nie tylko z Włoch, ale i z całego świata – bądź jednym z nich!


Mirabilandia – jak dojechać?

Jak wspomniano, Mirabilandia położona jest niedaleko Rawenny, w regionie Emilia Romagna. Nieco na południe znajduje się jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich we Włoszech, Rimini; stamtąd do Mirabilandii można dostać się samochodem (drogą 16 „Adriatica” kierunek Ravenna lub autostradą A14, zjazd Cesena Nord, a następnie drogą E45 kierunek Ravenna, zjazd na Mirabilandię), specjalnym autobusem linii Bonelli Bus (bilet w dwie strony za 6 EUR) lub pociągiem – najbliższa stacja to Lido di Savio/Lido di Classe, z którego odjeżdża shuttle bus do parku.

Kiedy jedziemy do Włoch samochodem, do Mirabilandii dojedziemy Autostradą A14 Bolonia/Ancona, zjazd Cesena Nord, a następnie drogą E45 kierunek Ravenna, zjazd Mirabilandia.
W przypadku podróży samolotowej, najbliższe lotnisko to Bolonia, do której dolecimy tanimi liniami z większości polskich miast. Stamtąd trzeba dostać się do Rawenny, najlepiej pociągiem (koszt to ok. 8-13 EUR, w zależności od rodzaju pociągu) lub busem bezpośrednio z lotniska; z Rawenny natomiast autobusem nr 176 już bezpośrednio do Mirabilandii.

Mirabilandia – ile kosztuje?


Aby wejść do Mirabilandii i móc korzystać z wszystkich jej atrakcji, należy zakupić uprawniający do tego bilet wstępu, 1- lub 2-dniowy – można to zrobić online lub w kasie na miejscu. Cena zależy od wzrostu. Dzieci do 140 cm płacą 29,90 EUR za bilet 1-dniowy i 34,90 EUR za bilet 2-dniowy; osoby powyżej 140 cm 35,90 EUR za bilet 1-dniowy i 40,90 EUR za bilet 2-dniowy. Dzieci do 100 cm wchodzą do parku za darmo.
Osoby, którym wystarczy wejście do parku po godzinie 17.00, mogą zdecydować się na zakup jednodniowego biletu „wieczornego” za 19,90 EUR (jednakowa cena dla wszystkich wchodzących).
Istnieje także możliwość skorzystania z oferty Parco + Hotel, obejmująca zakwaterowanie w hotelu 3* lub 4* położonym blisko Mirabilandii oraz bilet wstępu do parku na 1, 2 lub 3 dni. Ceny zaczynają się już od 45 EUR.

Mirabilandia-wlochy

Mirabilandia – układ parku


Mirabilandia podzielona jest obecnie na 6 stref tematycznych, przystosowanych do wieku lub zainteresowań odwiedzających. Na terenie każdej z nich znajdziemy odpowiednio – zgodnie z motywem tematycznym - stylizowane restauracje i knajpki, co tylko dodatkowo uatrakcyjni naszą przygodę.
Ducati World: to pierwsza na świecie strefa tematyczna stworzona specjalnie dla fanów marki motocyklowej Ducati, nawiązująca swoim wystrojem do klimatu toru wyścigowego. Na jej terenie znajduje się nawet firmowa restauracja, Scrambler Ducati BBQ.
Far West Valley: Dziki Zachód w pigułce! To strefa dla miłośników przygód rodem z westernów – od fantastycznych atrakcji, przez meksykańskie restauracje, aż po sklepy, w których można kupić wyposażenie dla prawdziwego kowboja.
Bimbopoli: to przepiękny, fantastyczny świat dla najmłodszych gości parku, pełen magicznych atrakcji, punktów gastronomicznych i sklepików stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach.
Dinoland: któż z nas nie marzył choć przez chwilę, by przenieść się w czasie do epoki dinozaurów? Taką właśnie podróż do prehistorii umożliwia strefa w całości nimi inspirowana. Tutaj i atrakcje, i przekąski mają coś wspólnego z tymi potężnymi gadami!
Route 66: strefa, w której można przeżyć i na własnej skórze poczuć, czym jest amerykański sen. To tutaj znajdziemy jedne z najszybszych atrakcji Mirabilandii jak Divertical czy iSpeed, obejrzymy słynne pokazy kaskaderów, a w chwili odpoczynku zjemy w typowo amerykańskich knajpkach.
Adventureland: jak sama nazwa wskazuje, to obszar przygotowany specjalnie dla miłośników emocji i skoków adrenaliny. Stylizowany na Państwo Majów Adventureland mieści na swoim terenie słynne rollercoastery Katun i Master Thai, a także Rio Bravo, szalony spływ pontonami. Od gwarantujących wielkie emocje atrakcji odpocząć można w sklepiku czy restauracji, utrzymanych w etnicznym stylu.

Mirabilandia - największe atrakcje parku

Obecnie na terenie Mirabilandii znajduje się ponad 40 atrakcji, zróżnicowanych ze względu na wiek, stopień intensywności czy tematykę. Choć odkrywanie ich na własną rękę to najlepsza zabawa, warto uzbroić się w listę kilku najsłynniejszych, których absolutnie nie można pominąć. Oto one:


Katun: odwrócony rollercoaster, jedna z najlepszych tego typu atrakcji w Europie i jedna z wizytówek Mirabilandii. Wysokość do 50 m, długość 1200 m, przyspieszenie do 110 km/h, obroty o 360 stopni – to wszystko gwarantuje szaloną rozrywkę dla najbardziej wymagających. Atrakcja dostępna od 12 roku życia i minimum 140 cm wzrostu. Znajdziemy ją w strefie Adventureland.
iSpeed: szalony rollercoaster zapewniający potężną dawkę emocji od samego początku – magnetyczny „wystrzał” bezpośrednio ze stacji początkowej sprawia, że wagoniki przyspieszają od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,2 sekundy, a pasażerowie mogą poczuć się jakby siedzieli w bolidzie Formuły 1. Atrakcja dostępna jest od 12 roku życia, dla osób mierzących od 140 do 195 cm wzrostu. Znajdziemy ją w strefie Route 66.


Divertical: najwyższy na świecie wodny rollercoaster. Na szczycie, na wysokości 60 m, możemy przez chwilę podziwiać wspaniałą panoramę parku – by zaraz potem cieszyć się zjazdem wprost do wody. Atrakcja dostępna dla dzieci od 8 roku życia (do 10 roku życia tylko pod opieką dorosłych), minimalny wzrost to 130 cm. Położona jest w strefie Route 66.


Oil Towers: dwie 60-metrowe wieże „wiertnicze”, doskonałe dla amatorów mocnych wrażeń; jedna z nich katapultuje pasażerów w powietrze z prędkością 80 km/h, druga zaś powoli wywozi ich na sam szczyt, by następnie zrzucić ich w dół z prędkością 65 km/h. Obie wieże dostępne są dla osób od 12 roku życia i liczących minimum 135 cm wzrostu. Znajdziemy je w strefie Far West Valley.
Master Thai: pierwszy we Włoszech rollercoaster dwutorowy, gwarantujący świetną zabawę i niezwykłe przeżycia. Dostępny jest dla dzieci od 6 życia (do 8 roku życia pod opieką dorosłych). Znajdziemy go w strefie Adventureland.
Rio Bravo: jedna z pierwszych atrakcji parku, działająca od jego założenia w 1992 roku. Pełen przygód spływ pontonem wzdłuż rwącej rzeki, pośród skał. Atrakcja dostępna dla każdego powyżej 110 cm wzrostu – dzieci do 10 roku życia tylko pod opieką dorosłych; położona w strefie Adventureland.


Eurowheel: najwyższy w Europie kontynentalnej diabelski młyn o wysokości 90 m, zapewnia niezapomniany widok na park i całą okolicę. Przy dobrej widoczności możemy podziwiać panoramę od Apeninów aż do Morza Adriatyckiego, w tym San Marino. Atrakcja dostępna jest dla wszystkich, dzieci do 10 roku życia mogą wejść na nią tylko pod opieką dorosłych. Eurowheel znajdziemy w pobliżu strefy Ducati World.


Legends of Dead Town: największy w Europie dom strachów. Długa podróż przez stary kościół pełen dziwnych sal, krypt, cmentarzy i przede wszystkim przerażających postaci, które zadbają, by poziom adrenaliny nie opadł ani na chwilę. Atrakcja ta dostępna jest dla dzieci od 12 roku życia (do 14 roku życia pod opieką dorosłych) i znajduje się na terenie strefy Far West Valley.
Reset: interaktywna podróż przez Nowy Jork w erze post-apokaliptycznej. Uzbrojony w laserowy pistolet, musisz przedrzeć się przez ciemne i zniszczone miasto, jego tunele i niebezpieczne zaułki – i dostać się na jego najwyższy punkt. Atrakcja dostępna jest dla dzieci od 3 roku życia (dzieci w wieku 3-10 lat mogą wejść tylko pod opieką dorosłych), minimum 90 cm wzrostu. Znajdziemy ją w strefie Route 66.
Grosso Guaio a Stunt City: „Szkoła Policyjna”, czyli najsłynniejszy spektakl w Mirabilandii – pokaz niesamowitych popisów kaskaderskich.

Mirabilandia – wskazówki


Mirabilandia to duży i popularny park, łatwo więc natknąć się tam na tłumy odwiedzających i długie kolejki do atrakcji. Aby maksymalnie wykorzystać swój pobyt w parku, warto zastosować się do kilku wskazówek:
- park najbardziej zatłoczony jest oczywiście w weekendy, dlatego lepiej odwiedzić go w ciągu tygodnia; im ładniejsza pogoda, tym większe jest ryzyko napotkania tłumów gości
- po południu, mniej więcej od godziny 17.00, w parku robi się nieco luźniej, jeśli więc nie zależy nam na spędzeniu tam całego dnia, warto rozważyć zakup biletu „wieczornego”, uprawniającego do wejścia właśnie od tej godziny
- aby nacieszyć się parkiem i jego największymi atrakcjami, warto spędzić tam co najmniej dwa dni, zwłaszcza, że bilet 2-dniowy opłaca się dużo bardziej niż 1-dniowy
- aby nie stać w kolejkach zbyt długo, warto zaopatrzyć się w kartę Flash Pass, dającą pierwszeństwo wstępu do większości atrakcji parku, co znacznie skraca czas oczekiwania. Do wyboru mamy wersję Mini (pojedynczy wstęp do 10 określonych atrakcji), Regular (pojedynczy wstęp do prawie każdej atrakcji parku) oraz Gold (nieograniczony wstęp do prawie każdej atrakcji parku). Ich ceny to odpowiednio 12 EUR, 19 EUR i 25 EUR za dzień. Oczywiście również posiadaczy Flash Pass obowiązują limity wzrostu/wieku przy poszczególnych atrakcjach.
- zwróćcie uwagę na godziny otwarcia! W miesiącach letnich (czerwiec, lipiec, sierpień) park czynny jest codziennie od 10.00 do 22.00, ale już we wrześniu te godziny obowiązują w weekendy, a w tygodniu park czynny jest do 18.00 lub w ogóle pozostaje zamknięty. Poza sezonem, nie licząc pojedynczych specjalnych okazji jak kilka dni w okolicach Halloween, Mirabilandia jest nieczynna

Loader