Wycieczki szkolne na miarę XXI wieku

16 września 2021 r.

Ostatni rok był dla nas wszystkich trudnym okresem, jednak nauczyliśmy się żyć w nowej rzeczywistości, wśród obostrzeń i dynamicznych zmian. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, potrafimy dynamicznie reagować w nagłych sytuacjach, ponieważ z wielkim powodzeniem udało nam się zorganizować wypoczynek dla dzieci i młodzieży w latach 2020 i 2021. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że organizacja wyjazdów młodzieżowych w czasach pandemii jest jak najbardziej możliwa, także w obecnym roku szkolnym. Na bieżąco śledzimy światową sytuację epidemiologiczną, bacznie obserwując komunikaty rządowe. Jesteśmy także w stałym kontakcie z naszymi kontrahentami, którzy niezwłocznie informują nas o wszelkich zmianach, które ukazują się na horyzoncie.


Od 30-stu lat specjalizujemy się w organizowaniu wyjazdów dla dzieci i młodzieży. W swojej ofercie posiadamy wycieczki o różnym charakterze i lokalizacji. Dla grup, które chcą połączyć naukę języka obcego z podróżowaniem, przygotowaliśmy ofertę  warsztatów językowych za granicą. Rozbudowaliśmy także ofertę wycieczek zagranicznych. Każda obfituje w bogaty program i ukazuje największe atrakcje regionu.

Włochy wycieczka szkolna

wycieczka szkolna Londyn

Niemniej jednak charakter wyjazdów nabiera w tym roku niebagatelnego znaczenia. Wspólne wyjazdy z uczniami stają się niezwykle istotnym spoiwem, które jednoczy uczniów, ale i również buduje zaufanie pomiędzy uczniem a nauczycielem. Dzieci pozbawione w dużej mierze kontaktów z rówieśnikami, potrzebują w pierwszej kolejności odbudowania więzi społecznych. Nie zapominamy również o pierwszoklasistach, dla których szczególnie ważne jest  wsparcie i pomoc w procesie adaptacji. Polski rząd również widzi potrzebę organizowania wycieczek szkolnych i zalety jakie za sobą niosą. Zauważa, że uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu świata stanowi dużą wartość dodaną dla programu kształcenia młodzieży. Z tego względu został stworzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki program “Poznaj Polskę”. Tym samym rząd dał “zielone światło” dla organizacji wycieczek szkolnych.

integracja na plaży

Korzyści podróżowania w dobie pandemii

Pomimo napotykanych obostrzeń, podróżowanie w dobie pandemii niesie za sobą również korzyści. Niemalże we wszystkich turystycznych miastach można dostrzec mniejszą liczbę podróżnych i zorganizowanych grup turystycznych, co wiąże się chociażby z mniejszymi kolejkami do atrakcji. Ponadto dzięki zmniejszonemu ruchowi drogowemu, łatwiej i szybciej można dotrzeć do kolejnego punktu na mapie zwiedzania. Najbardziej popularne atrakcyjne są zdecydowanie mniej oblegane, przez co panuje większa swoboda. Do wyboru turystów jest także cały arsenał hoteli o różnym standardzie i w różnej lokalizacji. W sezonie w czasach przed pandemią, wręcz niemożliwe było znalezienie wolnego pokoju w centrum miasta, bez wcześniejszej rezerwacji. Aktualnie nie stanowi to większego problemu.
W dużej części programu wycieczki zakładają zwiedzanie na zewnątrz, dzięki czemu dzieci mają zapewniony ruch i aktywność na świeżym powietrzu. Przestrzeganie reżimu sanitarnego w punktach zwiedzania, środkach transportu czy hotelach, powoduje, że uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie.
W ocenie wielu pilotów wycieczek, aktualnie podróżowanie jest bezpieczniejsze, przyczynia się do tego mniejszy ruch, a także większa swoboda zwiedzania plus dodatkowo przestrzeganie zasad sanitarnych. Jako touroperator opracowaliśmy zbiór najważniejszych procedur sanitarnych w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące m.in. dezynfekcji autokarów, dostępu do płynów dezynfekujących. Dzięki czemu nasze grupy mogą w bezpieczny sposób cieszyć się wypoczynkiem.
Czas pandemii nauczył nas szybkiej reakcji na zmieniające się warunki oraz mamy już dopracowane wszystkie aspekty organizacyjne i jesteśmy przygotowani na wiele ewentualności. Na bieżąco monitorujemy także sytuację na świecie, więc wszystkie aspekty formalne, np. związane z przekraczaniem granicy, są przez nas skrupulatnie dopilnowane. Programy wycieczek stworzyliśmy tak, aby uwzględniały wszystkie aktualnie panujące zasady przy zagwarantowanej masie atrakcji. Jak pokazują wycieczki, które zostały już zrealizowane, udało nam się odwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca, a dodatkowo nadprogramowo odwiedziliśmy jeszcze kilka innych. 

Co proponujemy na rok szkolny 2021/2022?

Naszym “konikiem” są oczywiście wyjazdy językowe do Anglii, tym samym proponujemy grupom realizację zadań i ćwiczeń językowych w trakcie zwiedzania podczas warsztatów językowych w Londynie. Łączymy naukę ze zwiedzaniem, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób przełamujemy bariery językowe. Dla osób, które chcą jeszcze bardziej podszlifować język angielski proponujemy kurs językowy w Brighton, który odbywa się w renomowanej szkole językowej bądź warsztaty językowe na Malcie. Zapraszamy także na wycieczkę do Hiszpanii, podczas której przemierzymy Francję, Hiszpanię i Włochy oraz na pełną wrażeń podróż do Francji, której uwieńczeniem będzie wizyta w Disneylandzie. Z kolei w Atenach czekać na nas będą starożytne, monumentalne budowle, a we Włoszech magiczne miasteczka.  Oferujemy także krótkie, 3-dniowe wycieczki do Pragi, Berlina, Austrii bądź na Litwę. Są krótkie, ale niezwykle bogate programowo.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Jako doświadczony touroperator, doskonale wiemy z jakimi problemami borykają się nauczyciele i rodzice. Rozumiemy również wątpliwości, które mogą nasuwać się podczas organizacji wyjazdów w czasach pandemii. Jednakże z pozycji eksperta potrafimy zniwelować ryzyko i na bieżąco dostosowywać się do panującej aktualnie sytuacji.

Wielu nauczycieli wraz z rodzicami już podczas pierwszych spotkań omawia możliwe alternatywy dotyczące wycieczek. Dzięki czemu mają większy wybór wśród ofert oraz czas na zebranie grupy i środków finansowych. Dlatego warto już na początku roku szkolnego pomyśleć o wycieczce, również tej, która odbędzie się za kilka miesięcy.

Jesteśmy otwarci na komunikację z klientem, dlatego też w przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym biurem pod adresem mailowym wycieczki@atas.pl.

Loader