Wycieczki szkolne na miarę XXI wieku

16 września 2021 r.

Ostatni rok był dla nas wszystkich trudnym okresem, jednak nauczyliśmy się żyć w nowej rzeczywistości, wśród obostrzeń i dynamicznych zmian. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, potrafimy dynamicznie reagować w nagłych sytuacjach, ponieważ z wielkim powodzeniem udało nam się zorganizować wypoczynek dla dzieci i młodzieży w latach 2020 i 2021. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że organizacja wyjazdów młodzieżowych w czasach pandemii jest jak najbardziej możliwa, także w obecnym roku szkolnym. Na bieżąco śledzimy światową sytuację epidemiologiczną, bacznie obserwując komunikaty rządowe. Jesteśmy także w stałym kontakcie z naszymi kontrahentami, którzy niezwłocznie informują nas o wszelkich zmianach, które ukazują się na horyzoncie.


Od 30-stu lat specjalizujemy się w organizowaniu wyjazdów dla młodzieży. W swojej ofercie posiadamy wycieczki o różnym charakterze i lokalizacji. Dla grup, które chcą połączyć naukę języka obcego z podróżowaniem, przygotowaliśmy ofertę warsztatów językowych w Polsce lub za granicą. Rozbudowaliśmy także ofertę wycieczek szkolnych krajowych i wycieczek zagranicznych. Każda obfituje w bogaty program i ukazuje największe atrakcje regionu.

Włochy wycieczka szkolna

wycieczka szkolna Londyn

Wycieczki integracyjne

W odpowiedzi na aktualne potrzeby środowiska szkolnego stworzyliśmy program wycieczek integracyjnych. Powyższy charakter wyjazdów nabiera bowiem w tym roku niebagatelnego znaczenia. Wspólne wyjazdy z uczniami stają się niezwykle istotnym spoiwem, które jednoczy uczniów, ale i również buduje zaufanie pomiędzy uczniem a nauczycielem. Dzieci pozbawione w dużej mierze kontaktów z rówieśnikami, potrzebują w pierwszej kolejności odbudowania więzi społecznych. Nie zapominamy również o pierwszoklasistach, dla których szczególnie ważne jest wsparcia i pomoc w procesie adaptacji. Stąd też zachęcamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu integracyjnego nad Bałtyk, który jest skonstruowany tak, aby uczniowie byli w ciągłej korelacji ze sobą. Proces integracji przebiega niemalże niepostrzeżenie pod otoczką zabawy. Dla sympatyków górskich podróży mamy natomiast propozycję wyjazdu integracyjnego do Karpacza. Poza dużą dawką aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, młodzież będzie mogła doświadczyć zdrowej rywalizacji podczas turniejów sportowych bądź zrelaksować się wspólnie wieczorową porą.

integracja na plaży

Wycieczki edukacyjne “Poznaj Polskę”

Polski rząd również widzi potrzebę organizowania wycieczek szkolnych i zalety jakie ze sobą niosą. Zauważa, że uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu świata stanowi dużą wartość dodaną dla programu kształcenia młodzieży. Z tego względu został stworzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki program “Poznaj Polskę”. W swojej ofercie posiadamy wyjazd edukacyjny, który zdecydowanie odpowiada wymogom programu rządowego i oferuje mnogość propozycji efektywnego spędzania czasu poza murami szkoły.

Przede wszystkim bezpieczeństwo - Pakiet Kwarantanna i bezkosztowa rezygnacja

Jako doświadczony touroperator, doskonale wiemy z jakimi problemami borykają się nauczyciele i rodzice. Rozumiemy również wątpliwości, które mogą nasuwać się podczas organizacji wyjazdów w czasach pandemii. Jednakże z pozycji eksperta potrafimy zniwelować ryzyko i na bieżąco dostosowywać się do panującej aktualnie sytuacji. W obecnej chwili wielu rodziców poszukuje rozwiązań, które zapewnią im bezpieczeństwo finansowe na wypadek nieprzewidzianych okoliczności związanych z pandemią. Stworzony przez nas Pakiet Kwarantanna stanowi takowe zabezpieczenie. Jest gwarancją wypłaty pełnej kwoty wpłaconych funduszy w przypadku, gdy nałożona kwarantanna czy też zachorowanie dziecka na Covid-19 uniemożliwi mu terminowy wyjazd z grupą.

Wielu nauczycieli wraz z rodzicami już podczas pierwszych spotkań omawia możliwe alternatywy dotyczące wycieczek. Dzięki czemu mają większy wybór wśród ofert oraz czas na zebranie grupy i środków finansowych. Dlatego warto już na początku roku szkolnego pomyśleć o wycieczce, również tej, która odbędzie się za kilka miesięcy. W odpowiedzi na wątpliwości nauczycieli dotyczące rezerwowania wycieczek z dużym wyprzedzeniem, stworzyliśmy ofertę First Minute, która zabezpiecza uczestników na wypadek podjęcia decyzji o rezygnacji z wyjazdu. Oferta specjalna dotycząca wycieczek szkolnych realizowanych w 2022 roku, pozwala na bezkosztową rezygnację, w przypadku gdy umowa zostanie podpisana do dnia 31.10.2021r., a odwołanie rezerwacji będzie zgłoszone nie później niż 60 dni przed wyjazdem. Dodatkowo każdy uczeń otrzymuje 50 zł rabatu.

Jesteśmy otwarci na komunikację z klientem, dlatego też w przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym biurem pod adresem mailowym wycieczki@atas.pl.

Loader