Czy wyjazdy młodzieżowe w dobie pandemii są możliwe? Nasza odpowiedź brzmi:TAK!

20 września 2021 r.

Od ponad 1,5 roku mierzymy się z obostrzeniami nakładanymi przez rząd i inne kraje, które znacząco dotknęły branżę turystyczną. Jednak dzięki naszemu 30-sto letniemu doświadczeniu i dużej elastyczności, przezwyciężyliśmy trudności i z wielkim powodzeniem zorganizowaliśmy wyjazdy młodzieżowe. Poniżej przybliżamy wyjazdy dla dzieci i młodzieży, które zrealizowaliśmy w czasach panującego koronawirusa.


Obóz Smaki Grecji - kulinarne doznania w śródziemnomorskim klimacie.

obóz w Grecji w dobie pandemii

Pierwotny program obozu zakładał, iż podróż autokarowa z Polski do Grecji będzie przebiegała przez Macedonię. Jednakże obostrzenia związane z dozwoloną ilością osób podróżujących jednym środkiem transportu sprawiły, że zrezygnowaliśmy z podróży przez Macedonię na rzecz Bułgarii. W ten sposób mogliśmy podróżować w większym składzie.


Hiszpania i Parki Rozrywki
- chyba nasz najbardziej rozrywkowy obóz ostatniego lata.

obóz w Hiszpanii w dobie pandemii

Z uwagi na program wyjazdu, który przewidywał postój we Francji, testy antygenowego zostały przeprowadzone na miejscu zbiórki. Mieliśmy wówczas pewność, że negatywny wynik testu naszych uczestników będzie nadal aktualny podczas przejazdu przez francuskie i hiszpańskie granice. Osoby zaszczepione nie musiały wykonywać testów.

Chcąc ułatwić wszystkim uczestnikom proces organizacyjny związany z przeprowadzeniem testu oraz odciążyć ich budżet, podpisaliśmy umowę ze znanym laboratorium. Na skutek tego, nasi klienci mogli wykupić za naszym pośrednictwem test po atrakcyjnej cenie. 

 

Włochy Północ-Południe, od Wenecji do Capri - wariant wypoczynkowy oraz językowy.

obóz Włochy w dobie pandemii

Pierwotnie wyjazd do Włoch był kierunkiem stricte wypoczynkowym, jednak w odpowiedzi na zamknięcie granic Malty dla osób niezaszczepionych, stworzyliśmy drugi wariant obozu, tym razem językowy. Dzięki temu obozowicze nie posiadający “paszportu Covid” mogli uczyć się języka angielskiego, w równie pięknym otoczeniu.


Malta - obóz językowy
- połączenie zwiedzania z nauką języka angielskiego w praktyce.

Malta obóz w dobie pandemii

Wyczekiwanym kierunkiem podróży bez wątpienia była również Malta, na którą młodzież udała się w celu przełamania bariery językowej. Jednak nieoczekiwanie rząd maltański zablokował granicę dla osób niezaszczepionych. Naszą błyskawiczną odpowiedzią na zaistniałą sytuację było uruchomienie dla młodzieży nie posiadającej “paszportu Covid”, alternatywnego wyjazdu językowego do Włoch. Dostosowaliśmy także formę nauczania do obowiązujących zasad panujących w tym kraju i młodzież, która przyjęła pełną dawkę szczepienia mogła dalej cieszyć się urokami tego wyspiarskiego państwa.


Obozy językowe oraz tematyczne w Polsce
(Jastrzębia Góra, Darłówko, Poronin)

obóz językowy w dobie pandemiiTatry, obóz 2021

Aby nasi obozowicze mogli w bezpieczny sposób cieszyć się wypoczynkiem, opracowaliśmy zbiór najważniejszych procedur sanitarnych w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące m.in. dezynfekcji autokarów i pokoi, dostępu do płynów dezynfekujących. Wprowadzone przez nas dodatkowe środki sanitarne i usprawnienia sprawiły, że dzieci w bezpieczny sposób mogły cieszyć się magią wakacji.


Wielka Brytania - Kingswood
- nasz główny kierunek wyjazdów językowych.

Kurs językowy w dobie pandemii

Wydawało się, że organizacja wyjazdu do Anglii będzie niemożliwa z uwagi na obowiązującą kwarantannę. Jednakże wbrew ogólnej opinii, kurs w Kingswood został zrealizowany zgodnie z planem. Rodzice zaufali nam na tyle, że na kurs językowy wyjechały dzieci poniżej 13 roku życia. Otrzymaliśmy sygnały, że uczestnicy byli zachwyceni wyjazdem mimo narzuconego reżimu sanitarnego. Pomimo kwarantanny młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach językowych, a po jej zakończeniu uczestniczyć w innych aktywnościach. 


Cypr - kurs językowy Comfort
- połączenie nauki języka angielskiego z wakacjami na rajskiej wyspie

wycieczki szkolne w dobie pandemii

Cypr w tym roku okazał się najmniej restrykcyjnym krajem. Przy przekraczaniu jego granic, uczestnicy kursów nie byli zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Jednak nadal trzymaliśmy rękę na pulsie. Dzięki temu, iż restrykcyjnie podchodziliśmy do zachowania wszelkich norm sanitarnych wśród uczestników, w miejscach ich zakwaterowania, ale i również w szkołach, żaden z naszych uczestników nie uległ zachorowaniu na Covid-19. 

Wycieczki szkolne są możliwe!

Mając za sobą już liczne doświadczenia z organizacją wypoczynku dla dzieci w czasach pandemii, jesteśmy przekonani, że wycieczki szkolne w roku 2021/2022 mogą zostać zrealizowane z dużym pożytkiem dla dzieci. Przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, uczestnicy wycieczek mogą w pełni korzystać z wartościowych podróży. Utwierdzają nas w tym przekonaniu zebrane ankiety poobozowe i opinie zadowolonych uczestników. Na bieżąco dostosowujemy programy wycieczek do potrzeb środowiska szkolnego oraz panującej sytuacji na świecie.
Czas pandemii nauczył nas elastyczności i szybkiej reakcji na zmieniające się warunki. Na chwilę obecną mamy dopracowane wszystkie aspekty organizacyjne dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa naszych uczestników związanego z podróżowaniem. Dzieci po tak długiej izolacji spragnione są poczucia stabilizacji i powrotu do życia sprzed pandemii. Bez wątpienia wyjazd z rówieśnikami jest pierwszym krokiem ku normalności.
W przypadku, gdy jeden kraj zamykał granicę, szukaliśmy alternatywnej możliwości wyjazdu w inne kierunki świata, aby młodzież mogła spełnić swoje wakacyjne marzenia. Jako, że na bieżąco monitorujemy sytuację na świecie oraz jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi kontrahentami, wszystkie aspekty formalne, w tym związane z obowiązkowym wykonaniem testu przed wjazdem na teren kraju, zostały przez nas dopilnowane. Pomimo pewnych obostrzeń epidemiologicznych udało nam się stworzyć programy tak, aby gwarantowały masę atrakcji. W żadnym wypadku nie było czasu na nudę! Cieszymy się, że dzieci  sumiennie przestrzegały zasad i z radością odwiedzały kolejne atrakcje turystyczne.

 

 

Loader