Wycieczki szkolne 3-dniowe (krótkie)

W wypełnionym do granic możliwości roku szkolnym trudno jest czasem znaleźć jeszcze trochę czasu na dłuższy wyjazd za granicę – czy to na warsztaty językowe z zakwaterowaniem u lokalnych rodzin, czy na poznawanie uroków Włoch i Hiszpanii. Dotyczy to zwłaszcza klas przygotowujących się do ważnych egzaminów. Dlatego tak świetnym rozwiązaniem są wycieczki 3-dniowe organizowane przez ATAS. Podróż można zaplanować w taki sposób, aby uczniowie stracili jedynie bardzo niewiele zajęć lekcyjnych (większa część wyjazdu przypadnie na weekend), a zwiedzanie imponującego Berlina i Wiednia, a także pełnej cudownych widoków Pragi na pewno okaże się idealną odskocznią od nauki.

Jak łatwo się domyślić, wycieczki szkolne 3-dniowe do bliżej położonych państw od Polski mają również inną, ważną zaletę: do ich stolic w wygodny sposób można dotrzeć autokarem, są więc dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. To sprzyja integracji: masz dużo większą szansę, że na wyjazd będą sobie mogli pozwolić wszyscy uczniowie, także ci w nieco gorszej sytuacji finansowej.

Wycieczki szkolne ATAS – niby krótkie, a wspomnienia zostają na długie lata!

3-dniowy wyjazd z łatwością można zapełnić atrakcjami, które w pamięci uczestników żyć będą jeszcze długo po powrocie do Polski. Wycieczki szkolne do Wiednia pozwolą się zachwycić np. majestatycznym Pałacem Schönbrunn, w którym znajdziemy ponad 1400 urządzonych z niesamowitym przepychem komnat – w wielu z nich nie brakuje elementów zdobionych czternastokaratowym złotem! Na miłośników adrenaliny czeka natomiast diabelski młyn na Praterze, kilkanaście kolejek górskich, domy strachu i.. tak ze 200 innych atrakcji.

Szkolna, 3-dniowa wycieczka do Berlina to z kolei możliwość zobaczenia na własne oczy największych dokonań niemieckiej kultury, a później zaznania błogiego relaksu w słynnym aquaparku Tropical Islands o powierzchni 66000 m2. To opcja dodatkowa, ale trudno znaleźć uczniów, których nie zainteresuje.

Na deser zostawiliśmy sobie wyjazd do Pragi, gdzie można nacieszyć oczy podczas niezapomnianego rejsu widokowego po Wełtawie czy odwiedzić robiącą gigantyczne wrażenie Kaplicę Czaszek w Kutnej Horze. Ta 3-dniowa wycieczka szkolna to prawdziwy klasyk!

A
Liczba wycieczek spełniających kryteria: 2

Berlin po sąsiedzku (TN1)

✓ Berlin, Poczdam
✓ Katedra Berlińska, Mur Berliński, Wieża Telewizyjna

Zakwaterowanie: hostel


Czas trwania 3 dni
Cena od 930 zł/os.

Austria. Cesarski Wiedeń (TO1)

✓ zwiedzanie z przewodnikiem wiedeńskiej starówki
✓ wzgórze Kahlenberg, Pałac Schönbrunn

Zakwaterowanie: hostel


Czas trwania 3 dni
Cena od 1070 zł/os.
Loader