Wycieczki szkolne do Włoch

Wycieczki szkolne do Włoch to najlepsze uzupełnienie programu nauczania historii, historii sztuki, geografii czy języka polskiego. Podróżując do Rzymu, Florencji i Watykanu poznasz kolebkę kultury i znane na całym świecie dzieła sztuki. Cofnij się w czasie spacerując po Koloseum i Forum Romanum, zobacz z bliska Kaplicę Sykstyńską, Muzea Watykańskie i Panteon. Możesz także odwiedzić Wenecję podczas słynnego karnawału albo podróżować po malowniczej Toskanii.

Trudno o lepsze miejsce na wycieczki szkolne. Włochy oferują tyle możliwości! Zrób sobie zdjęcie z Krzywą Wieżą w Pizie, podążaj śladami starożytnych Rzymian i Etrusków, oglądaj monumentalne katedry, skosztuj wspaniałej i niepowtarzalnej włoskiej pizzy. Profesjonalne wycieczki autokarowe do Włoch dostępne są przez cały rok. Zobacz dostępne terminy wyjazdów.

Wycieczki szkolne do Włoch – niezapomniane podróże do kolebki europejskiej cywilizacji

Słoneczna Italia kojarzy nam się dziś przede wszystkim z atrakcyjnym kierunkiem turystycznym i fantastyczną kuchnią, która na stałe zapisała się w jadłospisach restauracji na całym świecie. W przeszłości była jednak sercem potężnego Cesarstwa Rzymskiego, które w czasie największego rozkwitu władało wszystkimi terytoriami wokół Morza Śródziemnego. Siła oddziaływania tego imperium była tak ogromna, że jeszcze prawie 1500 lat po jego upadku łacina pozostawała językiem europejskich elit. Wycieczka szkolna do Włoch to najlepszy sposób, aby uświadomić Twoim uczniom, jak wiele zawdzięczamy starożytnym Rzymianom. To klucz do zrozumienia całej europejskiej cywilizacji, wielu nurtów w sztuce, prądów filozoficznych i koncepcji architektonicznych!

Z przyjemnością zabierzemy Twoją klasę do stolicy tego historycznego cesarstwa, prosto do monumentalnego Rzymu. Podczas wycieczki szkolnej do Włoch złożymy wizytę we wszystkich najsłynniejszych miejscach znanych uczniom nie tylko z podręczników historii, ale też z wielu popularnych filmów i książek. Wraz z doświadczonym, polskim przewodnikiem zatrzymamy się przykładowo na placu św. Piotra znanego z bestsellerowej powieści Dana Browna „Anioły i demony”. A takich legendarnych miejsc będzie na naszej trasie dużo więcej – wszystkie drogi prowadzą przecież do Rzymu, więc miasto bywało inspiracją najważniejszych pisarzy i reżyserów naszych czasów. Kto wie, może utalentowani twórcy znajdują się także wśród Twoich uczniów? Jeżeli masz takie przeczucie, organizowane przez nas wycieczki szkolne do Włoch będą idealnym wyborem!

Poznaj najważniejsze włoskie Italii – wybierz „Włoskie ABC”

Choć w samym Rzymie można spędzić pół roku i ciągle mieć kolejne atrakcje do zobaczenia, zdecydowanie warto wyściubić nos także poza Wieczne Miasto. W programie wycieczki szkolnej „Włoskie ABC” znajdują się odwiedziny w czarującej Florencji, czyli stolicy Toskanii, a także w Wenecji położonej na ponad 100 wyspach.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą wycieczek szkolnych do Włoch firmy ATAS oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.

A
Liczba wycieczek spełniających kryteria: 3

Włoskie ABC (TW1)

✓ zwiedzanie miast z przewodnikiem w języku polskim
✓ Rzym, Watykan, Wenecja, Florencja

Zakwaterowanie: hotel


Czas trwania 6 dni
Cena od 1690 zł/os.

Rzym samolotem (TWS)

✓ zwiedzanie z przewodnikiem Rzymu i Watykanu
✓ Koloseum, Panteon, Bazylika św. Piotra

Zakwaterowanie: hotel


Czas trwania 4 dni
Cena od 2390 zł/os.

Włochy. Miasta Toskanii (TW2)

✓ zwiedzanie z przewodnikiem Pizy, Sieny, Florencji
✓ Lukka, Volterra, San Gimigano, Arezzo, Cortona

Zakwaterowanie: hotel


Czas trwania 6 dni
Cena od 1690 zł/os.
Loader