Wycieczka szkolna do Krakowa - 5 nietypowych atrakcji

2 stycznia 2019 r.

O walorach turystycznych Krakowa można długo opowiadać. Historyczne miasto posiada szereg rozpoznawalnych obiektów jak Sukiennice, Collegium Maius czy Kościół Mariacki. Spacer po krakowskim rynku, zwiedzanie Wawelu, wizyta w Smoczej Jamie to najczęstsze atrakcje podczas wycieczki do Grodu Kraka. Warto jednak rozejrzeć się także za innymi punktami programu. Czasem mniej znane miejsca mogą być ciekawsze dla uczniów niż te najpopularniejsze zabytki. Szczególnie jeśli do Krakowa wybieramy się już nie pierwszy raz i to co wymienione wcześniej już wspólnie widzieliśmy.


Zobacz 5 alternatywnych miejsc do odwiedzenia w Krakowie.
Może jedno z nich wyda się na tyle ciekawe, żeby włączyć je do programu wycieczki!

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ogród Botaniczny znajduje się w odległości 15-20 minut spaceru od dworca kolejowego oraz Rynku Głównego. Jest najstarszym tego rodzaju obiektem w Polsce założonym w 1783 roku. Na ogromnym terenie znajduje się bardzo bogaty przegląd roślin z rozmaitych stref klimatycznych. Szczególnie dobre wrażenie robi rozległa palmiarnia, a także kolekcja storczyków czy zbóż. Na miejscu jest także muzeum pokazujące historię tej instytucji i w ogóle rozwoju botaniki w Polsce. Ogród botaniczny to idealne miejsce na przeprowadzenie lekcji w terenie z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Zajęcia edukacyjne na terenie ogrodu obejmują prezentację  najważniejszych kolekcji oraz zagadnień z biologii i ekologii roślin, dostosowane do potrzeb grupy. Zorganizowane zwiedzanie z przewodnikiem w formie lekcji kosztuje 10 zł od osoby.

Wycieczka szkolna do KrakowaWięcej: http://www.ogrod.uj.edu.pl/

Ogród Zoologiczny

Większość z nas dobrze zna ogrody zoologiczne przede wszystkim we Wrocławiu, ale również w Warszawie czy w Opolu. ZOO w krakowie pozostaje trochę w cieniu innych, ale również ma wiele do zaoferowania! Na miejsce naprościej dotrzeć autobusem linii 134, który ma pętlę przy wejściu do ogrodu zoologicznego. Jeśli wycieczka szkolna ma być wzbogacona przez wizytę w tym miejscu  trzeba uwaględnić czas dojazdu, który jest dość długi, bo lokalizacja jest oddalona od centrum miasta. Jednak gdy znajdziemy się już na miejscu uczniowie na pewno będą zadowoleni z wycieczki. To co wraca uwagę w Zoo w Krakowie to fakt, że wybiegi są tak zlokalizowane, że do zwierząt można podejść naprawdę bardzo blisko, czego nie doświadczymy w przypadku większości wybiegów dla zwierząt w Warszawie. Bardzo pomysłowy jest tu wybieg dla pingwinów. Podwodna ekspozycja umożliwia podglądanie ptaków w czasie nurkowania, a taras widokowy powyżej obserwację zwierząt z góry.

wycieczka szkolna do KrakowaWięcej: http://zoo-krakow.pl/

Muzeum Figur Woskowych

Wykonane z wosku figury to atrakcja, którą jeszcze niedawno mogliśmy zobaczyć tylko jadąc na wycieczkę szkolną do Londynu. Obecnie podobnych ekspozycji jest coraz więcej w Polsce w popularnych miejscowościach turystycznych jak na przykład Sopot. Czym różni się muzeum w Krakowie? Przede wszystkim doborem eksponatów, a właściwie postaci, które tam zobaczymy. Zazwyczaj w takich miejscach dominują celbryci, piosenkarze i sportowcy. Owszem, w Krakowie także zrobimy sobie zdjęcie z woskowym Robertem Lewandowskim oraz Marcinem Gortatem. Ciekawostką jest natomiast zaprezentowanie sylwetek ważnych postaci historycznych – Józefa Piłsudskiego, Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy, Imponująca jest także kolekcja „woskowych” duchownych. Razem z wycieczką szkolną będzie można spotkać trzech papieży - Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka, a także  księdza Jerzego Popiełuszkę Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a nawet kontrowersyjnego Tadeusza Rydzyka. Odwiedzając to miejsce możemy sprawić, że wycieczka szkolna zamieni się w żywą lekcję historii lub wiedzy o społeczeństwie. Muzeum znajduje się przy Rynku Głównym, a na jego zwiedzanie w zależności od potrzeb grupy można przeznaczyć 20-40 minut. W przypadku biletu grupowego koszt wstępu to 10 zł.

Wycieczka szkolna do Krakowa

Więcej: http://www.poloniawaxmuseum.com/

Kawiarnia Dziurawy Kocioł

Jeśli w klasie są miłośnicy książek i filmów o Harrym Potterze na pewno będą chcieli odwiedzić to miejsce! W klimatycznej kawiarni wystrój nawiązuje do historii popularnego czarodzieja z Hogwartu, a w karcie znajdziemy koktajle, słodkości i przekąski prosto ze świata J.K. Rowling! Kawiarnia znajduje się przy ulicy Grodzkiej.

Wycieczka szkolna do Krakowa

Zobacz Dziurawy Kocioł na Facebooku: https://www.facebook.com/dziorawykociol/

ZOO pod mikroskopem

Jeśli nie masz czasu jechać do prawdziwego Zoo, zawsze można przeprowadzić facynującą lekcję biologii nie ruszając się poza centrum Krakowa. W specjalnym miejscu zlokalizowanym przy ulicy Floriańskiej grupa będzie mogła obserwowac organizmy, których niedostrzeżemy gołym okiem. Bilet grupowy 8 zł.

Więcej: https://www.facebook.com/Zoo-POD-Mikroskopem-332417563828118/

Wycieczka Szkolna w Krakowie

Loader