Wycieczka szkolna do Berlina - dlaczego warto?

28 listopada 2018 r.

Berlin to jedna z najbliższych europejskich stolic. Ale czy rzeczywiście jest równie atrakcyjny jak Londyn czy Paryż? Jeśli nie jesteście przekonani ten artykuł powinien pomóc w podjęciu decyzji czy to właściwe miejsce na szkolny wyjazd. Oprócz bardzo bliskiej odległości od polskiej granicy Berlin posiada również wiele innych zalet, które sprawiają, że jest ciekawym miejsce na szkolny wyjazd i to przez cały rok! Zaczynajmy więc, dlaczego warto wybrać Berlin jako kierunek naszej wycieczki?


Zabytki w Berlinie

Po za niedaleką odległością, Berlin jest niesamowicie atrakcyjny historycznie. Brama Branderburska, pałac Charlottenburg, Reichstag to tylko poczatek długiej listy berlińskich zabytków. Kto z nas nie słyszał o Murze Berlińskim, który dzielił miasto na dwie części. Jest to najpopularniejszy symbol zimnej wojny, która ciagneła sie przez 40 lat, a uwikłany w nią był cały świat. W dzisiejszych czasach pozostałości muru przyciąga niezliczoną ilość turystów. Teraz pełni on rolę "płótna" dla ulicznych atrystów – graffiti ozdabia niemal całą jego powierzchnię. Najsłynniejszy "obraz" przedstawia Leonida Breżniewa i Ericha Honcekera nazywany "braterskim pocałunkiem". Kto z Was niechciałby mieć z nimi selfie?:)

wycieczka szkolna do Berlina. ATAS

Podczas wizyty nie sposób nie odwiedzić Haus am Checkpoint Charlie - nietypowe przejście  między NRD, a Berlinem zachodnim. Możemy dowiedzieć sie tam jak w jaki sposób mieszkańcy wspodniecho Belrina przedostawali sie na zachodnia część. Upamietniają to zdjęcia, a nawet stara budka ze strażnikami, z którymi, za dodatkową opłatą, można zrobić sobie pamiatkowe zdjęcie.
Berlin, jako miasto z niezliczona ilościa muzeów, organizuje co roku "Długą Noc Muzeów", podczas której wstepy są bezpłatne. Dla zwiedzających jest to niepowtarzalna okazja na poszerzenie swojej wiedzy. Muzea organizuja nie tylko wystawy ale również odczyty, pokazy, a także serfują okazałe bufety.

Więcej o Nocy Muzeów w Berlinie: https://www.lange-nacht-der-museen.de/de/

Parki w Berlinie

Berlin nazywany jest czesto zielonym miastem. Pełno tu parków, ogródów, kanałów, jezior. Wśród mieszkańców Berlina  znany Victoria Park,ok 5 km od centrum, posiada własny wodospad, a także ptaszarnie. Natomiast w słynnym Mauerpark, ok. 3 km od centrum, organizowany jest tzw. pchli market, gdzie mozna zaopatrzyć się w stare winylowe płyty, oryginalne ubrania czy meble.

wycieczka szkolna do Berlina. ATAS

Jedzenie w Berlinie
Jedzenie to kolejny, przyciagający turystów, pozytywny aspekt Berlina. To miasto jest królestem tureckich kebabów, kto z nas nie chciałby spróbować dönera z prawdziwego zdarzenia.W Niemczech kebaby serwowane są w czystych, porządnych restrauracjach, dlatego bardzo czesto odweidzane są przez całe rodziny. Warto przy tej okazjio wspomniec o wspaniałych, równiez tureckich, currywurstach czyli kiełabasa w dużej ilości przyprawy curry. Podawana glównie z sosem pomidorowym.

Tropikalna Wyspa

W około godzinę drogi od Berlina możemy poczyć się jak na Bahamach. Tropical Islands  jest na pierwszym miejscu jesli chodzi o wielkość wsród europejskich, topikanych parków rozrywki.Głowne atrakcje to: największy na świecie, zadaszony las tropikalny; strefa saun (najwieksza w Europie), piaszczyste plaże, zjażdżalnia (najwyższa w całych Niemczech). Dla odwiedzających Tropical Islands ma przygotowane także specjalne atrakcje, np. lot balonem. Całodniowy koszt wtępu waha się w granicach 33-40 EUR.

Więcej o Tropikalnej wyspie: https://www.tropical-islands.de/pl/

 wycieczka szkolna do Berlina. ATAS

 

Loader