Gdzie na wycieczkę jednodniową? - Kompleks Świętokrzyska Polana

Na mapie Polski stale przybywa parków rozrywki pełnych dinozaurów, postaci z bajek, fantastycznych budowli i tym podobnych atrakcji. Wycieczki szkolne często docierają w takie miejsca jak Bałtów, Krasiejów albo Farma Iluzji. Szukając podobnych miejsc tego typu warto zatrzymać się na chwilę w województwie świętokrzyskim gdzie od niedawna funkcjonuje Kompleks Świętokrzyska Polana. Obiekt położony jest w gminie Zagnańsk – tuż obok Kielc oraz... historycznego Dębu Bartka. Pokonując drogę przez las znajdziemy ogromny parking oraz bazę hotelową i gastronomiczną. Najmłodszych na pewno zainteresuje park linowy, strefa dmuchawców i wodne kule. Jednak największe atrakcje w kompleksie to Oceanarium oraz Park Miniatur Świętokrzyskich.


Wycieczka szkolna do Oceanarium

W akwariach znajduje się pond 290 000 litrów wody, gdzie warunki do życia ma ponad 500 gatunków zwierząt! Na stałą ekspozycję składa się między innymi biotop dorzecza Amazonki, czarnych wód Afryki, głębin Morza Japońskiego i Wielkiej Rafy Koralowej. Oprócz ogromnej różnorodności zgromadzonych okazów ryb zaletą jest także fachowa wiedza przewodników, którzy bardzo ciekawie opowiadają poszczególnych gatunkach, ich pochodzeniu i przyzwyczajeniach. Zwiedzanie w grupie trwa około 50 minut, jest także dodatkowy czas na zrobienie zdjęć.

Kompleks Świętokrzyska Polana - wycieczka szkolna

Wycieczka szkolna do parku miniatur

Park Miniatur Świętokrzyskich to doskonała okazja, aby lepiej poznać województwo świętokrzyskie, aby odkryć jego barwną historię i zachwycić się pięknem budowli. Ten unikalny park miniatur odzwierciedla budynki sakralne, dawne warownie i budynki obronne, jak i przemysłowe zabytki. Znajdziemy tutaj między innymi zrekonstruowany zamek w Chęcinach, pałac w Oblęgorku, zamek Krzyżtopór, wielki piec w Starachowicach, Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach. To co odróżnia to miejsce od innych parków miniatur to nowoczesna forma zwiedzania. Po terenie spacerujemy ze słuchawkami, a po zbliżeniu się do wybranego obiektu usłyszymy w nich jak lektor opowiada o danej budowli. Dzięki temu każdy może zwiedzić park w swoim tempie i kolejne budynki oglądać w wybranej przez siebie kolejności.

Kompleks Świętokrzyska Polana - wycieczka szkolna

Świętokrzyska Polana to atrakcyjny kierunek na wyjazd z Kielc, ale także z oddalonej o 2 godziny drogi Łodzi. Niedaleko jest tu także z Lublina, Krakowa i Katowic.
Więcej informacji: http://swietokrzyskapolana.pl
Oceanarium: http://oceanika.pl/

Loader