Konkurs dla nauczycieli "Wycieczka z klasą"

5 września 2022 r.

Wycieczka szkolna to bez wątpienia jedna z atrakcyjniejszych form nauczania. Uczniowie poprzez bezpośredni kontakt z otoczeniem, obcą kulturą, zabytkami czy środowiskiem, mogą w namacalny sposób odkrywać świat. Jednakże to również niebywała okazja do integracji z klasą, nie tylko między uczniami, ale także idealny sposób na zbudowanie więzi pomiędzy nauczycielem a uczniem. Dzieci i młodzież potrzebują wsparcia dorosłych, stąd też tworzenie pozytywnych relacji podczas wspólnego wyjazdu, zdecydowanie wspiera budowanie zaufania, przez co również poczucie bezpieczeństwa.


WYNIKI KONKURSU

Wyniki konkursu dla nauczycieli "Wycieczka z klasą"

Na wstępie pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za wspaniałe pomysły na integrację klasy podczas wycieczki szkolnej. Zgodnie z regulaminem zostały wyłonione dwie laureatki nagrody głównej.
Jedną z nich jest pani Elżbieta, która otrzymała największą ilość głosów pod postem, łącznie 131 polubień. Klasa 8 udała się na wycieczkę do Zakopanego, gdzie spędzili aktywnie czas. Drugi pakiet szkoleń został przyznany pani Małgorzacie, której post zachwycił ATAS-owe jury. Podczas wycieczki na Maderę dwie klasy miały możliwość przeżycia wspólnej przygody. Integracja rozpoczęła się już przed wyjazdem, a jej uwieńczeniem było napisanie książki kucharskiej. Z kolei dzięki współpracy młodzieży, problemy, które pojawiły się podczas wyjazdu, szybko zostały zażegnane. Uczniowie byli w ciągłej kooperacji, wspierali się i uzupełniali. Zostały nawiązane nowe zagraniczne znajomości podczas wspólnych zajęć artystycznych, kulinarnych, sportowych oraz tańca.
Będąc pod wrażeniem konkursowych zgłoszeń, jury postanowiło również przyznać dwóm osobom wyróżnienia za zorganizowanie ciekawych, integrujących wycieczek szkolnych. Pani Urszula oraz pani Angela otrzymają upominki od ATAS.
Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że będzie jak najwięcej takich inspirujących wycieczek!

Integracyjny charakter wycieczki

Nie ulega wątpliwości, że wycieczka szkolna niesie za sobą cały szereg korzyści dla jej uczestników. My natomiast, jako touroperator z ponad 30-stu letnim doświadczeniem, szczególnie zauważamy jej integracyjny charakter. Dzięki wspólnemu wyjazdowi, uczniowie mają okazję przebywać ze sobą przez kilka dni w stałym kontakcie - uczą się siebie, swoich zachowań, są naturalni. Zbudowana więź podczas wycieczki, owocuje w przyszłości w szkole i poza nią.
Drogi Nauczycielu, jeśli uczestniczyłeś w wycieczce szkolnej, która w szczególny sposób pomogła klasie w integracji, podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. Opisz pokrótce, co według Ciebie przyczyniło się do zbudowania tak dobrej relacji. Na co warto zwrócić uwagę, podczas wspólnego wyjazdu z uczniami, aby pomóc im przełamać "pierwsze lody" bądź odbudować zatracone relacje? A może sam tworzyłeś ku temu sposobności? Zabawy w grupach, gry integracyjne, wspólne aktywności - to składowe integracyjnego sukcesu.

Zasady konkursu

Ostatnie lata nie były sprzyjające dla wycieczek szkolnych, jednak wielu nauczycieli dostrzegło potrzebę wyjazdu, oderwania się od szkolnej codzienności i wspólnie ze swoją klasą odwiedzili ciekawe miejsca. Dostrzegamy ich włożony trud, dlatego też właśnie im dedykujemy konkurs “Wycieczka z klasą”.
Konkurs kierowany jest do wszystkich nauczycieli, którzy razem z uczniami wyjechali na wycieczkę szkolną na przestrzeni ostatnich dwóch lat i chcą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.

Aby wziąć udział w konkursie:

1. Zamieść na dedykowanym wydarzeniu na Facebooku post z krótkim opisem wycieczki szkolnej, którą odbyłeś razem z uczniami (w przeciągu ostatnich dwóch lat: licząc od 01.09.2020 r. do 10.11.2022 r.) i która w Twojej ocenie szczególnie zintegrowała uczniów (co przyczyniło się do budowania relacji?).
2. Dołącz zdjęcie do posta (fotografia może przedstawiać uczestników wycieczki bądź element, który do niej nawiązuje).
3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Konkurs rusza 05.09.2022 r., a na zgłoszenia czekamy do 10.11.2022 r.
Ogłoszenie wyników odbędzie się 14.11.2022 r.

REGULAMIN konkursu dostępny jest >>> TUTAJ

Nagroda główna

Wyłonimy dwóch laureatów!
Pierwszą nagrodę główną otrzyma nauczyciel, którego post będzie cieszył się największym powodzeniem wśród użytkowników Facebooka, tzn. otrzyma on największa ilość polubień.
Drugą, taką samą nagrodę, otrzyma nauczyciel, którego post wzbudzi największe uznanie wśród naszego jury składającego się z wybranych pracowników ATAS.

Nagrodą główną jest roczny dostęp do pakietu szkoleń online i publikacji Edu 360°
A w nim otrzymasz:
- wszystkie płatne materiały i publikacje 2021/2022
- dostęp do nagrań płatnych webinarów 2021/2022 (ponad 50h)
- dostęp do platformy e-learningowej
- wszystkie materiały (wszystkie publikacje i wydawnictwa), w tym szkolenia online, które ukażą się w roku szkolnym 2022/2023 (ponad 30 szkoleń)
- dostęp do ebooków, scenariuszy i kart pracy
- materiały dydaktyczne do pobrania
- zaświadczenie MEN oraz inne certyfikaty za każde szkolenie, które odbędzie się w roku szkolnym 2022/2023  (jeśli są w programie danego szkolenia)

W pakiecie znajdują się materiały o wartości ok 7 000 zł.

Tematy, które będą rozwijane to kompetencje kluczowe, priorytety MEiN, program Laboratoria Przyszłości, SPE w pracy nauczyciela, kompetencje miękkie, kompetencje dydaktyczne, nowe technologie oraz nowości na czasie.

Partnerem konkursu jest akredytowana placówka doskonalenia nauczycieli "Aktywny Nauczyciel", która wspiera rozwój nauczycieli z całej Polski. Jej kadra składa się z nauczycieli praktyków oraz trenerów posiadających udokumentowane doświadczenie, którym chętnie dzielą się z pedagogami.

Weź udział w konkursie i wygraj pakiet edukacyjny, który z pewnością znacznie przyczyni się do Twojego rozwoju zawodowego.

POWODZENIA! :)
logo partner aktywny nauczyciel

 

 

Loader