Wycieczka szkolna z certyfikowanym biurem podróży

6 września 2022 r.

Organizacja wycieczki szkolnej niesie ze sobą dużą odpowiedzialność jaka spoczywa na nauczycielu, który się jej podjął. Dlatego też często grono pedagogiczne sięga po pomoc biura podróży, który w dużej mierze odciąży je z tego zadania. Jednak przy wyborze touroperatora warto zwrócić uwagę na doświadczenie i staż działalności firmy, a nade wszystko czy biuro turystyczne posiada odpowiednie uprawnienia organizatora.


Legalny organizator turystyki

Prowadzenie biura, które zajmuje się organizacją wyjazdy, wiąże się przede wszystkim z uzyskaniem wpisu do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Stanowi to podstawę do podjęcia legalnej działalności turystycznej w Polsce, gdzie organem właściwym do prowadzenia rejestru jest marszałek województwa.
Ponadto, organizator turystyki musi posiadać ubezpieczenie gwarancyjne, które stanowi zabezpieczenie na wypadek niewywiązania się z zobowiązań umownych. 

Warto wiedzieć, że taki rejestr jest jawny i każda osoba może sprawdzić czy dane biuro posiada wymagany wpis oraz obowiązujące zabezpieczenie finansowe na wypadek niewypłacalności. Dodajmy także, że to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny tworzy i prowadzi Centralną Ewidencję Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych. Dlatego też, szukając partnera do organizacji wycieczki szkolnej, warto odwiedzić stronę TFG: https://ewidencja.ufg.pl/ewidencja/obywatel/wyszukiwanie

Firma ATAS oczywiście ma wszystkie niezbędne uprawnienia do prowadzenia wypoczynku dla dzieci i młodzieży i posiada:

  • wpis do rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod nr k-734
  • Gwarancja ubezpieczeniowa Wiener TU S.A. Vienna lnsurance Group o nr COR337832

Sprawdź dane ATAS oraz zabezpieczenie finansowe >>>

Ponadto, ATAS opłaca składki na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego. Przedsiębiorcy zajmujący się profesjonalnie organizowaniem imprez turystycznych lub ułatwiający nabywanie powiązanych usług turystycznych są zobowiązani odprowadzać składkę do obu funduszy, od każdego uczestnik imprezy turystycznej. TFG zabezpiecza klienta na wypadek niewypłacalności firmy, z kolei TFP stanowi formę pożyczki dla touroperatora w sytuacji zwrotu środków dla klienta z tytułu NNO (Nieuniknione i Nadzwyczajne Okoliczności). 

Dodatkowo, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo oraz komfort wyjazdu z touroperatorem, warto również zwrócić uwagę na staż działalności firmy, jego doświadczenie, zakres świadczonych usług oraz opinię jaką się cieszy. Internet może być tutaj doskonały źródłem informacji. Z doświadczenia jednak wiemy, że polecenie od zaufanej osoby, która sama korzystała z danego biura podróży, stanowi najtrafniejszy wybór. 

wycieczka szkolna ze sprawdzonym biurem podroży ATAS

ATAS jako rzetelna firma 

W czasie ponad 32-letniej działalności w branży turystycznej, ATAS współpracowało z tysiącami nauczycieli i dyrektorów w całej Polsce. Zdobyte doświadczenie, również w czasie pandemii, pozwoliło wypracować własny model wyjazdów dla dzieci i młodzieży przy zachowaniu elastyczności w różnych, nieprzewidzianych sytuacjach. 
Poza bogatym programem wycieczki, stawiamy przede wszystkim na wartościowy jej charakter. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych pilotów i przewodników, współpracujemy ze sprawdzonymi ośrodkami noclegowymi i korzystamy z usług zaufanych przewoźników. 

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że jesteśmy członkiem Warszawskiej Izby Turystyki (od 1994 r.), Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej PITM, Polskiej Izby Turystycznej PIT oraz Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polski

Miło nam także zauważyć, że otrzymaliśmy: 

  • tytuł Touroperatora Roku 2019 w kategorii Turystyka Młodzieżowa,
  • certyfikat “Dobrych Praktyk” w kategorii Polski Bon Turystyczny oraz Podróże z dziećmi,
  • dyplom laureata konkursu Orły Turystyki 2022, oraz
  • jesteśmy certyfikowanym agentem Quality English.

Sprawdź więcej informacji  O ATAS >>>
Dokumenty i certyfikaty >>>

Loader