Wycieczka szkolna do serca Kaszub

Kaszuby są uznawane za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Kraina ta intryguje turystów nie tylko pięknem krajobrazu, ale także wciąż żywymi tradycjami, językiem i kulturą. Legendy głoszą, że zanim Kaszubami całkowicie zawładnął człowiek, panami tej krainy były stolemy - istoty które kształtem przypominały ludzi, ale wzrostem przewyższały ich kilkakrotnie. Obdarzone ogromną siłą stolemy wyrywały drzewa niczym źdźbła trawy i ciskały wielkimi głazami jak ziarnkami grochu A co dziś znajduje się na ziemiach niegdyś zamieszkałych przez te legendarne olbrzymy? Zobacz przegląd najciekawszych miejsc na wycieczki szkolne!


Park Edukacyjny Zoo-Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie

Dla młodszych dzieci ciekawych świata niezapomniana będzie wizyta w w ZOO - EGZOTYCZNE KASZUBY z wieloma zwierzętami z Afryki, Ameryki czy Azji. Atrakcje parku to m.in egzotyczne papugi - rozgadana Ara Ararauna, czy roztańczona Kakadu - Didżej, niesamowite gady, a wśród nich największe węże świata - Pytony Siatkowe.

Więcej: http://zookaszuby.pl/

Wycieczka Szkolna do serca Kaszub. Wycieczka szkolna w Polsce. ATAS

Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny  im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich

Ponad 100 – letnie Muzeum to 22 ha obszaru położonego nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub i Kociewia . Podczas wycieczki szkolnej uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach i lekcjach muzealnych.  Yajęcia warsztatowe prowadzone przez instruktora to midyz innzmi: garncarstwo, tkactwo, wyrób kwiatów z papieru, malarstwo na szkle, haftowanie, wyrób ludowych i stylowych ozdób choinkowych.  Dostpne są także lekcje muzealne: lekcja języka kaszubskiego, zajęcia w zabytkowej szkole i muzyczne narzędzia i instrumenty obrzędowe.

Więcej: http://www.muzeum-wdzydze.gda.pl/

Wycieczka Szkolna do serca Kaszub. Wycieczka szkolna w Polsce. ATAS

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Muzeum posiada najliczniejszą i wciąż rozrastającą się ekspozycję pojazdów szynowych w Północnej Polsce. Dużą atrakcję stanowi zabytkowa hala parowozowni wraz z pomieszczeniami warsztatowymi. 

Wycieczka szkolna może zostać wzbogacona o lekcje muzealne:
Jak para napędzała postęp. Historyczne i współczesne zastosowania napędu parowego.
Droga do powstania współczesnego roweru

Więcej: http://muzeumkolejnictwa.com.pl/

Skansen w Szymbarku

Szymbark jest to wieś położona na Kaszubach, pięknych krajobrazowo terenach Szwajcarii Kaszubskiej, u podnóża wzgórza Wieżycy.
W tym miejscu, turyści mogą poznać historię, język i kulturę Kaszub. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji jest Dom do Góry Nogami oraz  Najdłuższa Deska Świata - będąca symbolem ciężkiej pracy Kaszubów o długości 46,53 metra (!) wpisana do Księgi Światowych Rekordów Guinnessa.

Więcej: http://www.cepr.pl/

Wycieczka Szkolna do serca Kaszub. Wycieczka szkolna w Polsce. ATAS

Przydatne strony:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” http://lot-sercekaszub.pl/

Loader