Co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska? Wycieczka szkolna do Wrocławia.

4 października 2019 r.

Wrocław jako miasto ma już 800 lat. To jeden z najciekawszych kierunków w Polsce i co roku odwiedzają go tysiące turystów z całego świata. Jest to również wyjątkowo ciekawe miejsce, na wycieczki szkolne. Znajdzie się tutaj mnóstwo atrakcji, zarówno dla małych dzieci, jak i młodzieży. Przedstawiamy, dlaczego uczniowie będą Wrocławiem zachwyceni.


Wycieczki szkolne - co warto zobaczyć we Wrocławiu?


Mosty, mostki, kładki… - Wrocław jest nazywany Wenecją Północy. Położony jest nad Odrą i czterema jej dopływami, a dodatkowo ma fosę stale wypełnioną wodą. W obszarze miasta znajduje się ponad 20 wysp. To dlatego na każdym kroku możemy natknąć się na mosty, małe i duże. Jest ich tutaj aż 130! Niemożliwe jest oczywiście odwiedzenie wszystkich, ale na piękny i zabytkowy Most Grunwaldzki koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Podczas wędrówki po StarymMieście przejdziemy także po Moście Tumskim, który ma ponad 130 lat i jest romantycznie nazywany Mostem Zakochanych.

wroclaw-wycieczki-szkolne-miast
 

Stare Miasto – nie sposób nie zacząć zwiedzania miasta od jego najstarszej i najpiękniejszej części. Wrocławski Rynek jest jednym z największych w Europie, fantastycznie zadbany i odnowiony. To Mekka wrocławskich turystów i miejsce, które nigdy nie zasypia. Stamtąd już krótka droga do Ostrowa Tumskiego, najstarszej części miasta. Warto wiedzieć, że pomieszkiwał tam sam Mikołaj Kopernik. Podziwiać tam możemy zachwycającą architekturę, odpocząć przy pysznych deserach w urokliwych knajpkach lub poleniuchować w ogrodzie nad brzegiem Odry.
Hala Stulecia – centrum kulturalnego życia Wrocławia. Obiekt architektonicznie bardzo ciekawy, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tuż obok niej przejdziemy się przepiękną Pergolą, na której możemy również zobaczyć pokazy imponującej fontanny multimedialnej.

wycieczki-szkolne-wrocław-rynek

Panorama Racławicka – jeden z najważniejszych punktów na turystycznej trasie po Wrocławiu. To muzeum, w którym znajduje się historyczny obraz upamiętniający Bitwę pod Racławicami. Ma 15 metrów wysokości i aż 114 metrów długości! Jego prezentacja odbywa się w ciekawy, multimedialny sposób, z pewnością zainteresuje i młodszych i starszych.

panorama-raclawicka-wroclaw-wycieczki

Wrocławskie krasnale – od 2005 roku wciąż przybywa maleńkich figurek krasnali, które rozstawiane są w całym mieście. W samym Wrocławiu jest ich już ponad 300. Każdy krasnal wygląda inaczej, ma swoje imię i miejsce, w którym cieszy oczy turystów. 30-centymetrowe figurki stały się już symbolem miasta i bardzo często można dostrzec zachwyconych zwiedzających, którzy z krasnalami wykonują sobie pamiątkowe fotografie. Wycieczka szkolna szlakiem krasnali to świetna atrakcja - nie tylko dla najmłodszych!

krasnale-wroclaw-wycieczki-szkolne


Wrocławski Ogród Zoologiczny i Afrykarium – jedna z najbardziej popularnych atrakcji Wrocławia. Jest to ZOO największe w Polsce, a pod względem liczby gatunków zwierząt jest trzecie na świecie! Nic więc dziwnego, że chętnie odwiedzają je turyści z całej Europy. Wyjątkowo zachwycone są nim dzieci, które na własne oczy mogą podziwiać zwierzęta, które najczęściej są dla nich bohaterami przeróżnych bajek. Od niedawna wspaniałą atrakcją przy ogrodzie zoologicznym jest Afrykarium. Pod przewodnim hasłem tego miejsca: „życiodajne wody Afryki”, kryje się potężna ekspozycja różnych gatunków zwierząt z poszczególnych stron Czarnego Kontynentu. Uczestnicy wycieczek zobaczą tu wodne stworzenie z m.in.: Morza Czerwonego, czy Dżungli nad rzeką Kongo.

afrykarium-wroclaw-wycieczki


Ogród japoński – znajduje się w Parku Szczytnickim, jednym z najpiękniejszych wrocławskich parków. Jest to namiastka ogrodów, jakie możemy podziwiać w Japonii, a jednocześnie jedno z tych miejsc, w których możemy odetchnąć wśród wspaniałej roślinności. Dla wnikliwych obserwatorów znajdą się tu również ciekawostki w postaci olbrzymich karpi i innych gatunków ryb w niezwykłych kolorach. Zachwycają każdego, bez względu na wiek.  
Wrocław jest miastem, które trudno opisać. Po prostu trzeba je zobaczyć. To również jedno z tych miejsc, które jest idealne na szkolną wycieczkę, bo potrafi zachwycać uczniów widokami, legendami i swoją historią.

Z Wrocławia jest stosunkowo blisko zarówno do stolicy Czech, jak również do innych godnych uwagi miejsc jak chociażby Kopalnia Złota w Złotym Stoku.

 

Loader