Co zabrać na kilkudniową wycieczkę szkolną? Bagaż główny i bagaż podręczny

7 maja 2019 r.

Niezależnie dokąd jedziemy na wycieczkę dobrze spakowany bagaż jest dużym ułatwieniem podczas dłuższej podróży. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji warto dobrze rozplanować podział bagażu na podręczny i główny. Ten artykuł powinien znacznie ułatwić pakowanie się na wyjazd dzieciom i rodzicom, a nauczycielom dostarczyć listę przydatnych rad do przekazania na przykład podczas zebrania przed wycieczką.


Bagaż podręczny na wycieczce szkolnej

Jak sama nazwa wskazuje bagaż podręczny mamy ciagle przy sobie, dlatego powinniśmy przetrzymywać w nim rzeczy najbardziej potrzebne podczas podróży. Pod względem praktycznym warto wybrać plecak lub miekką torbę zamiast małej walizki. Co powinno znaleźć się w środku?


Najważniejsza rzecz na wycieczce ? Dokumenty!
Rzecz o której nie możemy zapomnieć! Nie ważne dokąd pojedziemy zawsze powinniśmy mieć przy sobie dokumnet, którym możemy się wylegitymować, może to być legitymacja szkolna, dowód, czy paszport. Musimy pamiętać, że legitymacja szkolna upoważnia nas do wielu zniżek, które brane są pod uwagę podczas planowania wycieczki szkolnej.   Oczywiście jeśli chodzi o dokumenty typu: dowód, paszport są niezbędnikiem na wycieczkach zagranicznych, żadna osoba bez takiego dokumentu nie może przekroczyć granicy.

wycieczki-szkolne-dokumenty-paszport


Lekarstwa
Niezbędnik dla osób, które przyjmują leki na stałe. Nawet jeśli nie chorujemy zbyt często warto jest ze sobą zabrać kilka podstawowych lekarstw. Takie rozwiązanie możemy nazwać małą apteczką: tabletki przeciwbólowe, coś na chorobę lokomocyjną, plastry, itp. Przezorny zawsze ubezpieczony!:)


Kieszonkowe
Podczas podróży zdarzają się wielokrotne postoje. Warto mieć przygotowaną odpowiednią kwotę drobnych pieniędzy na toalety czy swoje małe zachcianki. Jeśli dysponujemy większa ilością pieniędzy możemy rozdzielić je na bagaż podręczny i główny aby nie nosić przy sobie większej gotówki.


Coś na nudę i wygodę
W podróży najlepiej ubezpieczyć się w dobrą książkę aby zapomnieć o czekającej nas długiej trasie. O telefonie nie musimy zapewne przypominać:) Dodatkowo aby uprzyjemnić sobię jazdę można zabrać ze soba poduszkę "małego jaśka" i mały, cienki kocyk. Jeśli czeka nas długa droga warto zaopatrzyć się najpotrzebniejsze przybory toaletowe takie jak szczoteczka do zębów, pasta, szczotka do włosów. Do odświeżenia przydadzą sie wilgotne chusteczki oraz żel antybakteryjny.


Prowiant na wycieczkę
Najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest suchy prowiant. Podczas jazdy nie powinno się pić napojów gazowanych i przesadzać z ilością słodyczy. Pamiętajmy też aby nie przesadzać z zapasem jedzenia.Woda jest zdecydowanie najlepszym rozwiazaniem podczas  podróży. Opcjonalnie można też zabrać ze sobą mały termos z herbatą – nasz organizm się ucieszy gdy dostanie coś ciepłego:)

prowiant-wycieczka-szkolna


Bagaż główny na wycieczce szkolnej


Przy planowaniu pakowania bagażu głównego trzeba wziąć pod uwagę ilość dni wycieczki szkolnej. Starajmy się unikać zabierania niepotrzebnych rzeczy. Ułatwi to nam sprawne "poruszanie się" po bagażu oraz nie będzie on zbyt ciężki.
Na kilkudniową wycieczkę szkolną trzeba zabrać odpowiednie do pogody ubrania, warto przygotować się na różne okoliczności Podczas zwiedzania zalecany jest wygodny, sportowy strój i takie same obuwie. Przydatnym rozwiązaniem na niepewną pogodę jest wiatrówka czy składany płaszcz przeciwdeszczowy. Nie można zapomnieć także o piżamie.
Do bagażu głównego powinniśmy zabrać kosmetyczkę, a w niej przybory toaletowe  jak żel pod prysznic, szampon, itp. Odpowiednie na kilkudniową wycieczkę są wersje mini, które zajmują mało miejsca. Mimo iż w ośrodkach turystycznych coraz częściej spotykamy się z ręcznikami dla gości warto zaopatrzyć się we własny.

bagaz-wycieczka-szkolna

Loader