Konkurs "Kreatywna lekcja angielskiego"

Jak sprawić, aby lekcje były dla uczniów ciekawe, efektywne i aktywowały ich do uczestnictwa? To pytanie z pewnością często gości w głowach nauczycieli. Lekcje bowiem nie muszą być monotonne i zawsze wyglądać tak samo. Każdy uczeń z dużo większym entuzjazmem podchodzi do lekcji, które są kreatywne, przez co rozbudzają w nim ciekawość. Nierzadko zajęcia prowadzone w ten sposób na dłużej pozostają w pamięci dzieci, które dzięki zabawie, bezwiednie przyswajają opracowywany materiał.


Ogłoszenie wyników konkursu

Z nieskrywaną radością serdecznie gratulujemy dwóm laureatkom naszego konkursu. Pani Ania W. oraz Pani Justyna N. otrzymają od nas dostęp do wartościowych szkoleń online dla nauczycieli. Dzięki czemu, mamy nadzieję, że wzbogacą swoje zajęcia o nowe pomysły.

Pani Justyna zainspirowała wszystkich lekcją w stylu Halloween połączoną z rozwiązywaniem zagadek przez uczniów (escape room), zdobywając przy tym ogromną ilość polubień pod postem - 227 "like".
Z kolei Pani Ania zaintrygowała ATAS-owe jury swoim pomysłem na prowadzenie lekcji, która oddziałuje na uczniów w różnych sferach, używając przy tym dostępnych pomocy multimedialnych i plastycznych. Uczenie poprzez doświadczenie, łączenie wielu dziedzin nauki podczas jednych zajęć oraz ich innowacyjność, przykuło naszą uwagę.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że są nauczyciele, którzy w tak niesztampowy sposób potrafią zainspirować swoich uczniów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe pomysły na kreatywną lekcję angielskiego!

Wyniki konkursu kreatywna lekcja angielskiego

Konkurs dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego

Niewątpliwie znajomość języków obcych odgrywa ważną rolę w życiu osób, które pragną się rozwijać, poznawać świat i przebywać w środowisku międzynarodowym. Dlatego istotne jest, aby naukę języka zacząć już w młodym wieku i sukcesywnie wzbogacać słownictwo.
Jako, że jesteśmy organizatorem wycieczek szkolnych połączonych z warsztatami językowymi, swoją uwagę skupiliśmy na języku, który jest najbardziej powszechny i uniwersalny. Znając chociaż podstawy angielskiego jesteśmy w stanie porozumieć się w niemalże każdym zakątku świata, stąd też warto go rozwijać i utrwalać. Mamy nadzieję, że konkurs pobudzi kreatywność nauczycieli i lektorów, a tym samym zmotywuje uczniów do nauki.

Udział w konkursie

“Konkurs dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego 2022” startuje z dniem 21.02.2022 r., a jego zakończenie przewidziane jest na 21.03.2022 r. 

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  • Zapoznać się z regulaminem konkursu
  • Na konkursowym wydarzeniu “Kreatywna lekcja angielskiego” zamieścić post wraz z krótkim opisem zajęć/zabaw z językiem angielskim. 
  • Dodatkowo do posta należy załączyć zdjęcie przedstawiające uczniów podczas kreatywnej lekcji angielskiego bądź elementy do niej nawiązujące.
  • Wypełnić formularz zgłoszeniowy zawierający: link do postu oraz niezbędne dane.

Wyłonimy dwóch zwycięzców!

Pierwszą nagrodę główną otrzyma nauczyciel/lektor, którego post będzie cieszył się największym powodzeniem wśród użytkowników Facebooka, tzn. największa ilość polubień pod postem będzie decydująca. 
Drugą, taką samą nagrodę, otrzyma nauczyciel/lektor, którego propozycja zajęć najbardziej zachwyci, zainspiruje nasze jury składające się z pracowników ATAS.

Wyniki zostaną ogłoszone 22.03.2022 r.

Nagroda główna

Dwóch najbardziej kreatywnych uczestników konkursu będzie mogło uczestniczyć w e-konferencji “Edukids&Teens. Lekcje pełne magii.”, którego organizatorem jest największe centrum rozwoju dla nauczycieli języków obcych w Polsce, a zarazem partner akcji - Edunation. Dodatkowo zwycięzcom zostanie udostępniony kurs online: "CLIL z dziećmi: to łatwe!".

Jest to już 6 edycja tego magicznego wydarzenia, cieszącego się popularnością wśród lektorów.
Dla laureata, który nie będzie mógł 26.03.2022 r. uczestniczyć bezpośrednio w konferencji, nagrania wszystkich sesji wraz z certyfikatem uczestnictwa zostaną umieszczone na platformie online. Dostęp do nich będzie nieograniczony przez okres 10 miesięcy od daty udostępnienia.

Podczas konferencji online poznasz sposób na m.in.:

  • prowadzenie ciekawych, zajmujących lekcji
  • skuteczne aktywizowanie dzieci podczas zajęć
  • autentyczne “zaczarowanie” uczniów swoimi lekcjami
  • jak sprawić, żeby uczniowie nie czuli, że się uczą
  • jak poradzić sobie z najtrudniejszymi zagadnieniami gramatycznymi w języku angielskim

…i wiele innych zagadnień prowadzonych przez specjalistów.

Gośćmi specjalnymi będą m.in. native speakerzy wykładający język angielski w Wielkiej Brytanii czy Izraelu.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu >>> REGULAMIN

Jeśli masz jakieś pytanie, napisz do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku >  https://www.facebook.com/AgencjaTurystycznaATAS lub wyślij wiadomość na adres e-mail: marketing@atas.pl

Partner akcji:
partner konkursu edunation Kreatywna lekcja angielskiegoLoader