Nauka angielskiego podczas wycieczki szkolnej

17 października 2022 r.

W dzisiejszym międzynarodowym środowisku, znajomość języka angielskiego wydaje się być niezbędna. Już od najmłodszych lat uczymy się nim posługiwać, żeby w przyszłości móc brać czynny udział w komunikacji z osobami z całego świata. Istnieje wiele różnych sposobów na naukę języka: lekcje angielskiego w szkole, czytanie obcej literatury, oglądanie zagranicznych filmów, ale nic nie zastąpi kontaktu z językiem w jego naturalnym środowisku… kontaktu z ludźmi, którzy posługują się nim na co dzień. Dlatego też stworzyliśmy własną metodę nauki języka angielskiego i ukryliśmy ją pod nazwą Niestandardowa Nauka Języka Angielskiego.


Realizacja zadań i ćwiczeń językowych podczas zwiedzania

Podstawą naszych warsztatów językowych są ćwiczenia, które zostały specjalnie przygotowane pod kątem programu wycieczki. Są one naszym autorskim pomysłem i zostały stworzone przez wykwalifikowanych nauczycieli językowych. Każdy z uczniów już na początku swojej językowej przygody, otrzymuje od nas zeszyt ćwiczeń, który towarzyszy mu na każdym kroku. Zadania w nim zawarte zostały skonstruowane w ten sposób, aby swoją tematyką dotykały bieżącego programu zwiedzania. W dużej części są to zagadnienia opisowe, gdzie młodzież proszona jest o skonstruowanie pisemnej wypowiedzi m.in. odnoszącej się do odwiedzanego przed chwilą miejsca lub rodziny goszczącej. Jest to zadanie niezwykle angażujące, zmuszające do wsłuchania się w słowa przewodnika, nauczyciela czy pilota wycieczki. Młodzież rozwija również w ten sposób umiejętność tworzenia pełnych zdań, a zadane ćwiczenia stają się pretekstem do rozmów językowych w grupie. Po powrocie do szkolnych ławek, zeszyt ćwiczeń może również być pomocny w ocenie poziomu językowego ucznia.
Przykładowe pytania, które czekają na uczniów:
"What is the difference between your home and the home you stay in London?"
"British Museum. In your opinion which are the five most interesting exhibits."
zwiedzanie z zeszytem ćwiczeń językowychzeszyt ćwiczeń ATAS

Zwiedzanie z przewodnikiem anglojęzycznym

Podczas warsztatów językowych uczniowie mają możliwość zwiedzania wybranych atrakcji pod okiem miejscowych przewodników. Ich doświadczenie i charyzma sprawiają, że uczniowie bezwiednie chłoną wiedzę i osłuchują się z regionalnym akcentem. Zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem to gwarancja maksymalnie wykorzystanego czasu. Nikt nie zna miasta i jego historii lepiej niż doświadczony “guide”.

Zwiedzanie z przewodnikiem podczas wycieczki szkolnej

Lekcje muzealne

Ciekawym sposobem na poznaniem brytyjskiej kultury i historii są z kolei lekcje muzealne prowadzone przez przewodnika. Podczas lekcji, z uwagi na liczebność klasy, uczniowie często dzieleni są na grupy. W czasie, gdy jedna grupa porusza się z przewodnikiem, druga ma czas, aby samodzielnie odwiedzić eksponaty, które ją najbardziej zaintrygowały. Młodzież może zostać poproszona o samodzielne dotarcie do konkretnego eksponatu bądź wdać się w dyskusje o historii i sztuce.

Zakwaterowanie u rodzin goszczących


Bez wątpienia dużym przeżyciem dla dzieci jest samo zakwaterowanie u rodzin goszczących. Jest to również dla nich swoisty test samodzielności oraz sposób na poznanie i obserwację funkcjonowania rodziny z innych zakątków świata. Rodziny są starannie dobierane i posiadają duże doświadczenie w goszczeniu międzynarodowej młodzieży. Gospodarze często jedzą wspólny posiłek z nowo przybyłymi gośćmi i odpowiadają na nurtujące ich pytania. Uczniowie są rozlokowani w małych grupach u różnych rodzin, przy czym nauczyciele nie są kwaterowani razem z uczniami. Jednak są w stałym kontakcie z dziećmi i z ich gospodarzami.

Warsztaty językowe w Londynie i na Malcie


W naszej ofercie zagranicznych wycieczek szkolnych można znaleźć warsztaty językowe w Londynie i na Malcie. W zależności od preferencji grupy posiadamy kilka wariantów londyńskich programów, począwszy od najbardziej popularnej wycieczki “Londyn. Must see” po tematyczny wyjazd “Londyn śladami Harrego Pottera” czy program zakładający wycieczki poza granicę angielskiej stolicy “Londyn, Cambridge & Cantenbury”. Jednak wszystkie wycieczki szkolne łączy jedno, a mianowicie mnogość odwiedzanych największych atrakcji turystycznych, takich jak: London Eye, Tower of London, Pałac Buckingham oraz liczne muzea.

Warsztaty językowe w Londynie

Podczas warsztatów językowych “Londyn maksymalnie językowy” oraz “Malta. Enjoy English” uczniowie dodatkowo uczestniczą w zajęciach w klasach w jednej z renomowanych szkół językowych.
Wyjazd językowy jest przewidziany dla wszystkich uczniów w wieku 11-18 lat, a jedyny wymóg to znajomość języka angielskiego co najmniej w stopniu podstawowym.
Zapraszamy do zapoznania się z pełna ofertą warsztatów językowych >>> WARSZTATY JĘZYKOWE

Loader