ATAS wspiera akcję #JedziemyNaWycieczkęSzkolną

10 września 2021 r.

Z racji, iż wierzymy, że w obecnym roku szkolnym wyjazdy z uczniami będą mogły zostać zorganizowane, reaktywowaliśmy ubiegłoroczną akcję #RatujmyWycieczkiSzkolne pod nową nazwą #JedziemynaWycieczkęSzkolną. Wydaje nam się, że jest to nazwa bardziej adekwatna biorąc pod uwagę napawającą optymizmem wiarę w powroty wycieczek i długofalowy aspekt przedsięwzięcia.


Pod patronatem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej i razem z innymi biurami podróży, muzeami, ośrodkami wypoczynkowymi czy obiektami rekreacyjnymi, chcielibyśmy przez udział w akcji inspirować do wspólnych wyjazdów i pomoc Wam – nauczycielom, dyrektorom w ich organizacji. Podróżowanie w obliczu pandemii poniekąd się zmienia, ale nie jest niemożliwe. Wręcz wiele osób zauważa ich zbawienny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci. Pragniemy dostarczać rzetelnych i praktycznych informacji, które wesprą procesy organizacyjne przy planowaniu wyjazdów. 

To że podróżowanie i spędzanie czasu w grupie młodzieży może być nie tylko przyjemne, ale też wartościowe i bezpieczne dobrze wiemy. W tym roku z wielkim powodzeniem mimo pandemii zorganizowaliśmy obozy w Polsce, ale i także za granicą. Dzieci i młodzież bez przeszkód mogły cieszyć się magią wakacji. Bez wątpienia wspólny wyjazd z klasą jest atrakcyjną formą nauczania i niesie za sobą ogrom korzyści, tj.: możliwość integracji z klasą i nauczycielem, nauka otwartej komunikacji, rozwijanie wyobraźni, uczuć estetycznych i patriotycznych, jest lekcją samodzielności i gwarantuje aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do dowiedzenia strony www.jedziemynawycieczkeszkolna.pl oraz do odwiedzenia bloga.

Zachęcamy do dołączenia do akcji, jeśli wymienione idee są Wam bliskie.
Wycieczki szkolne można wspierać także na Facebooku dołączając do wydarzenia:

W roku 2021/2022 pojadę na wycieczkę szkolną!

Loader