ATAS wspiera akcję #JedziemyNaWycieczkęSzkolną

10 września 2021 r.

Z racji, iż wierzymy, że w obecnym roku szkolnym wyjazdy z uczniami będą mogły zostać zorganizowane, reaktywowaliśmy ubiegłoroczną akcję #RatujmyWycieczkiSzkolne pod nową nazwą #JedziemynaWycieczkęSzkolną. Wydaje nam się, że jest to nazwa bardziej adekwatna biorąc pod uwagę napawającą optymizmem wiarę w powroty wycieczek i długofalowy aspekt przedsięwzięcia.


Pod patronatem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej i razem z innymi biurami podróży, muzeami, ośrodkami wypoczynkowymi czy obiektami rekreacyjnymi, chcielibyśmy przez udział w akcji inspirować do wspólnych wyjazdów i pomoc Wam – nauczycielom, dyrektorom w ich organizacji. Podróżowanie w obliczu pandemii poniekąd się zmienia, ale nie jest niemożliwe. Wręcz wiele osób zauważa ich zbawienny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci. Pragniemy dostarczać rzetelnych i praktycznych informacji, które wesprą procesy organizacyjne przy planowaniu wyjazdów. 

To że podróżowanie i spędzanie czasu w grupie młodzieży może być nie tylko przyjemne, ale też wartościowe i bezpieczne dobrze wiemy. W tym roku z wielkim powodzeniem mimo pandemii zorganizowaliśmy obozy w Polsce, ale i także za granicą. Dzieci i młodzież bez przeszkód mogły cieszyć się magią wakacji. Bez wątpienia wspólny wyjazd z klasą jest atrakcyjną formą nauczania i niesie za sobą ogrom korzyści, tj.: możliwość integracji z klasą i nauczycielem, nauka otwartej komunikacji, rozwijanie wyobraźni, uczuć estetycznych i patriotycznych, jest lekcją samodzielności i gwarantuje aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Zachęcamy do dołączenia do akcji, jeśli wymienione idee są Wam bliskie.
Wycieczki szkolne można wspierać na Facebooku dołączając do wydarzenia:

W roku 2021/2022 pojadę na wycieczkę szkolną!

Loader