Wyjazd edukacyjny "Poznaj Polskę" - Podlasie (TPT-1) NOWOŚĆ!

Charakterystyka wycieczki

Zapraszamy na wycieczkę z klasą na Podlasie - bogatego w walory przyrodnicze, kulturowe i historyczne. W programie: Tykocin, Białystok, Supraśl, Poczopek, Kruszyniany, Białowieża. Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, transport autokarem.

Szczegóły wyjazdu

Czas trwania: 3 dni
Cena od: 660 zł/os.
Zainteresowała Cię ta oferta?

IMPREZA SPEŁNIA KRYTERIA RZĄDOWEGO PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

Wycieczki poza tym, że niebywale uatrakcyjniają formę nauczania szkolnego, pomagają również w szybszym opanowaniu materiału i zachęcają do zgłębiania tajników wiedzy. Z pewnością na dłużej w pamięci dzieci pozostaną informacje, które zostały przedstawione w ciekawy sposób wśród środowiska przyrodniczego, zabytków kultury i historii. Ponadto przewodnik jako osoba z dużym doświadczeniem i wyspecjalizowana w danej dziedzinie, wie jak zachęcić młodzież do efektywnego słuchania. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu świata stanowi dużą wartość dodaną dla programu kształcenia młodzieży. Zwiedzanie pałacu czy zamku, w którym niegdyś przechadzał się król ze swoją świtą bądź odwiedzanie miejsc kultu religijnego, w którym dawna ludność zamieszkująca ziemie polskie, kultywowała obrzędy, niewątpliwie pobudza wyobraźnie. Pomaga także przenieść się w czasie i naocznie zrozumieć różnice, o których się mówi lecz których się na co dzień nie spostrzega. Muzea, wystawy, rezerwaty ukazujące środowisko naturalne wielu gatunków, pokazują jak ważna jest ochrona naszej rodzimej fauny i flory. Zatem poznajmy Polskę podczas wspólnego wyjazdu i uczmy się efektywniej!

INFORMACJE O WYCIECZCE:
CZAS trwania: 3 dni
WIEK uczestników: minimum 7 lat
ZAKWATEROWANIE: Ośrodek wypoczynkowy

POLSKI BON TURYSTYCZNY
Firma ATAS dołączyła do programu Polski Bon Turystyczny, w ramach którego uczniowie i ich rodzice mogą pokryć część kosztów wycieczki. Szczegóły w biurze ATAS, KONTAKT >>>

1 DZIEŃ - TYKOCIN, BIAŁYSTOK
Zbiórka w godzinach wczesno - porannych, wyjazd – godzina wyjazdu ustalana jest z grupą.
Tykocin - spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie miasta: zabytkowy rynek z pomnikiem hetmana Czarnieckiego, Kościół św. Trójcy, alumnat, Synagoga, dom talmudyczny, Zamek Królewski, Muzeum Narwi, rejs tramwajem wodnym po rzece Narew.
Przejazd do Białegostoku, zwiedzanie: Zespół Parkowo- Pałacowy Branickich, Rynek Miejski, katedra, ratusz, sobór św. Mikołaja, punkt widokowy w kościele św. Rocha.
Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

2 DZIEŃ - SUPRAŚL, POCZOPEK, KRUSZYNIANY
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, wyjazd do Supraśla, miasteczka znanego z serialu „Blondynka” oraz filmu „U Pana Boga za piecem”. Zwiedzanie: Ławra Supraska, Pałac Bucholtzów, domy tkaczy, kościół św. Trójcy, nowoczesne multimedialne Muzeum Ikon. Przejazd do Poczopka, zwiedzanie: Silwarium - ścieżki dydaktyczne, ekspozycja przyrodnicza „Galeria na Skraju Puszczy”, Park Megalityczny, woliery z sowami. Przejazd do Kruszynian, zwiedzanie meczetu i mizaru, powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja.

3 DZIEŃ - BIAŁOWIEŻA
Śniadanie, przejazd do Białowieży, spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie:
Park Pałacowy – carskie założenie parkowe w stylu angielskim, Muzeum Przyrodniczo-Leśne – nowoczesna prezentacja multimedialna historii oraz flory i fauny Puszczy Białowieskiej, wstęp na wieżę widokową oraz wystawy czasowe w Muzeum Przyrodniczym.
Objazdowa wycieczka po Polanie Białowieskiej (cerkiew św. Mikołaja, architektura drewniana Białowieży, kościół św. Teresy, Park Dyrekcyjny, dolina Narewki, carski dworzec towarowy). Przejazd drezynami napędzanymi siłą mięśni uczestników, ognisko z kiełbaskami.
Rezerwat Pokazowy Zwierząt – poznawanie typowych zwierząt żyjących w Puszczy Białowieskiej.
Ok 16:00 wyjazd w drogę powrotną. Godzina powrotu uzależniona od miejsca zamieszkania grupy.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie w zależności od miejsca wyjazdu grupy.

DODATKOWE OPCJE:
możliwość wydłużenia wycieczki o jeden dzień (160 PLN/os):
KORYCINY, DROHICZYN
Zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego w Korycinach.
Drohiczyn zwiedzanie pierwszej stolicy województwa podlaskiego: Park Kulturowo-Historyczny z ciekawą wystawą starych motocykli, Muzeum Kajakarstwa z symulatorem, Muzeum Diecezjalne, Góra Zamkowa oraz kościoły i cerkiew. Obiad.

Cena zawiera
 • transport autokarem klasy turystycznej
 • zakwaterowanie: 2 noclegi
 • wyżywienie: 2 x dziennie (śniadanie, obiadokolacja) od obiadokolacji 1 dnia do śniadania dnia ostatniego
 • ognisko z kiełbaskami w dniu w Białowieży
 • bilety wstępów, rejs tramwajem wodnym, przejazd drezynami
 • opieka pilota na całej trasie wycieczki
 • ubezpieczenie UNIQA  NNW (5000 zł)
Zakwaterowanie i wyżywienie

Centrum Konferencyjno – Bankietowe „Rozłogi” w sercu Puszczy Knyszyńskiej, obok miejscowości Gródek lub inny ośrodek wypoczynkowy o podobnym standardzie, w zależności od terminu i dostępności miejsc.
Pokoje 2,3, 4 osobowe z łazienkami.
Na terenie ośrodka znajdują się: sala konferencyjna wyposażoną w sprzęt audio – wizualny oraz sala bankietowa ze sceną, restauracja, oraz duże miejsce ogniskowo – grillowe, kort tenisowy ze sztuczną nawierzchnią oraz boisko wielofunkcyjne, w sezonie letnim – basen.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje na terenie ośrodka.

Transport

AUTOKAR

TERMIN WYJAZDU:
ustalany indywidualnie z grupą, ze względu na to iż większość obiektów jest zamknięta w poniedziałki, sugerujemy wyjazdy we wtorki.

Ważne informacje

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA

Naszym priorytetem jest Państwa bezpieczeństwo.
Zarówno warunki zakwaterowania jak i organizacja zajęć dla dzieci będzie zgodna z zaleceniami organów nadzorujących.

CENA WYJAZDU (brutto na osobę):

ilość uczestników + nauczycieli Cena
wrzesień - grudzień 2021
43-45 uczestników + 4 nauczycieli 660 PLN
40-42 uczestników + 4 nauczycieli 680 PLN
37-39 uczestników + 3 nauczycieli 690 PLN
34-36 uczestników + 3 nauczycieli 710 PLN

* W przypadku innej liczebności grup kalkulacja będzie przygotowana na zamówienie.

PRZEDPŁATA: 200 PLN

Dopłaty
 • 30 PLN/os - podstawienie autokaru w województwach: małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim.
 • 160 PLN/ - os możliwość wydłużenia wycieczki o jeden dzień:
  KORYCINY, DROHICZYN
  Zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego w Korycinach.
  Drohiczyn zwiedzanie pierwszej stolicy województwa podlaskiego: Park Kulturowo-Historyczny z ciekawą wystawą starych motocykli, Muzeum Kajakarstwa z symulatorem, Muzeum Diecezjalne, Góra Zamkowa oraz kościoły i cerkiew. Obiad.
Loader