Włochy. Miasta Toskanii (TW2) - wycieczka szkolna

Charakterystyka wycieczki

✓ zwiedzanie z przewodnikiem Pizy, Sieny, Florencji
✓ Lukka, Volterra, San Gimigano, Arezzo, Cortona

Zakwaterowanie: hotel

Szczegóły wyjazdu

Czas trwania: 6 dni
Cena od: 1690 zł/os.
Zainteresowała Cię ta oferta?

Zapraszamy do Toskanii i jej uroczych miasteczek, wzgórz i polnych dróg obrośniętych cyprysami. Ten najbardziej znany region Włoch oferuje nie tylko malownicze krajobrazy, ale i zabytki sięgające starożytności i średniowiecza. Nasza toskańska wyprawa umożliwi uczestnikom poznanie historii i kultury regionu, ale i poczucie atmosfery małych włoskich miasteczek, z dala od szumu i zgiełku wielkich metropolii.

INFORMACJE O WYCIECZCE:
CZAS trwania: 6 dni
WIEK uczestników: 10-19 lat
ZAKWATEROWANIE: Hotel

1 DZIEŃ
Zbiórka, wyjazd – godzina wyjazdu ustalana jest z grupą, przejazd w kierunku Włoch.

2 DZIEŃ - PIZA, LUKKA
Piza: zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim.
Spacer po Campo dei Miracoli ze słynną Krzywą Wieżą, przejście obok Katedry, Baptysterium, następnie przejście mostem Ponte di Mezzo przez rzekę Arno. Zwiedzanie kończy XIV-wieczny kościółek Santa Maria della Spina. 
Lukka: wędrówka po jednym z najpiękniejszych, choć mniej znanych toskańskich miast. Spacer wzdłuż fortyfikacji obronnych, Piazza dell Anfiteatro, Piazza San Michele z kościołem San Michele in Foro, przejście Via Roma w kierunku Piazza San Martino, którego centralnym punktem jest jeden z najważniejszych zabytków Lukki - Katedra San Martino.

3 DZIEŃ - VOLTERRA, SAN GIMIGNANO, SIENA
Volterra:
zwiedzanie miasteczka, które pamięta nie tylko Starożytnych Rzymian ale może pochwalić się pozostałościami z czasów gdy było zamieszkane przez Etrusków (VI w p.n.e.). Do najważniejszych atrakcji należą m. in. resztki etruskich murów, łuk Porta all'Arco (Arco Etrusco), pozostałości rzymskiego amfiteatru (Teatro Romano), średniowieczne place Piazza dei Priori i Piazza San Giovanni.
San Gimignano: spacer po malowniczym średniowiecznym miasteczku otoczonym grubymi murami obronnymi, nad którymi góruje 15 różnej wysokości wież. 
Siena: zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. Zabytkowe centrum miasta wraz z dwunastowieczną katedrą - jednym z najpiękniejszych przykładów stylu gotyckiego w architekturze włoskiej, spacer po Piazza del Campo z przejściem obok m.in. La Torre del Mangia, Il Palazzo Pubblico oraz ratusza miejskiego. 

4 DZIEŃ - AREZZO, CORTONA
Arezzo
: wizyta w miasteczku znanym z filmu "Życie jest piękne". Piazza Grande – serce miasta, ogromny, pochyły plac, otoczony zabytkowymi kamienicami i kawiarniami. Następnie wejście do Bazyliki Św. Franciszka, słynącej z cyklu fresków Piero della Franceska. 
Cortona: spacer wąskimi i stromymi uliczkami tego położonego na zboczu wzgórza miasta. Katedra Santa Maria Assunta, uliczka Vicolo Iannelli z jednymi z najstarszych domów we Włoszech,  Piazza della Repubblica z XIII wiecznym ratuszem. Przejście do Piazza Garibaldi z którego roztacza się piękny widok na dolinę Valdichiana.

5 DZIEŃ - FLORENCJA
Przyjazd do Florencji w godzinach porannych. 9-godzinny pobyt we Florencji.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim.
Florencja: spacer po Piazza del Duomo obok Baptysterium San Giovanni ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio i fontannie Neptuna obok Galerii Uffizi do Ponte Vecchio - Mostu Złotników ze sklepikami jubilerskimi. 

6 DZIEŃ
Przyjazd do Polski.

Program wyjazdu prowadzony jest przez pilota w języku polskim.
Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
W trakcie imprezy zatrudnieni są przewodnicy lokalni, którzy oprowadzają grupę w języku polskim.

Cena zawiera
 • przejazd autokarem
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach turystycznych
 • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
 • opieka pilota
 • ubezpieczenia Wiener: NNW – 1250 EUR, KL – 20000 EUR, bagaż – 200 EUR
 • obowiązkowe składki na TFP i TFG
Zakwaterowanie i wyżywienie

Hotele turystyczne we Włoszech, usytuowane w okolicach głównych miast lub na trasie przejazdu.
Pokoje 2-,3-,4-osobowe z łazienkami. 

Wyżywienie:
W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują śniadania ii dwudaniowe obiadokolacje - 1. danie (przeważnie makaron z sosem) 2. danie (mięso + warzywa gotowane lub sałata, chleb) + deser lub owoc. Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją 2-go dnia, a kończą śniadaniem 5-go dnia.

Transport

AUTOKAR

Jeździmy autokarami klasy turystycznej, które dostosowane są dla grup szkolnych. Autokar wyposażony jest w uchylne fotele, WC, klimatyzację oraz DVD.

Ważne informacje
 • uczestnik powinien posiadać ważną kartę EKUZ
 • bagaż – dozwolone jest zabranie 1 sztuki bagażu głównego o maksymalnych wymiarach 65x40x25 cm oraz jednej sztuki bagażu podręcznego
 • radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 80 PLN na posiłki

DOKUMENTY PODRÓŻY:
Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu. UWAGA – uczestników wycieczki obowiązują zasady wjazdu do Włoch publikowane na www.gov.pl.

CENA WYJAZDU (brutto na osobę):

ROK SZKOLNY 2024/2025
Kiedy? l. uczniów + nauczycieli
  48-50 + 4 44-47 + 4  39-43 + 3
OPTYMALNIE
wrzesień-październik 2024
1740 PLN 1840 PLN 1940 PLN
TANIEJ
listopad-luty 2025
1690 PLN 1790 PLN 1890 PLN
CIEPLEJ
marzec-czerwiec 2025
1890 PLN 1990 PLN 2090 PLN

*Uwaga: przedstawiona cena obowiązuje przez miesiąc od daty wysłania oferty do klienta. 
PRZEDPŁATA: 400 PLN

 

Dopłaty
 • DOROSŁY UCZESTNIK (>19 lat) - 100 PLN + 110 EUR koszty wstępów
 • DOJAZD dla następujących województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego - 80 PLN

Dodatkowe OPŁATY:

 • bilety wstępu, opłaty klimatyczne, wjazdy do miast, usługi przewodnickie i realizacja programu: 90 EUR na każdego uczestnika (płatne w autokarze)
 • 5 EUR – na toalety podczas przejazdu

Szkoły które nie mają wystarczającej ilości osób na wyjazd zgodnie z ofertą, mogą skorzystać z opcji łączenia grup. Oferta dostępna jest na rok szkolny 2024/2025.
O szczegóły proszę pytać biuro ATAS, KONTAKT >>>

Loader