Włochy Toskania (TW2)

Charakterystyka wycieczki

Zapraszamy do malowniczej Toskanii, gdzie zwiedzimy Floręcje, Arezzo, Cartone, Sienę, San Gimignano, Valterre, Pizę i Lukke. Zakwaterowanie w hotelu i transport autokarem.

Szczegóły wyjazdu

Czas trwania: 6 dni
Cena od: 1050 zł/os.
Zainteresowała Cię ta oferta?

Zapraszamy do Toskanii i jej uroczych miasteczek, wzgórz i polnych dróg obrośniętych cyprysami. Ten najbardziej znany region Włoch oferuje nie tylko malownicze krajobrazy, ale i zabytki sięgające starożytności i średniowiecza. Nasza toskańska wyprawa umożliwi uczestnikom poznanie historii i kultury regionu, ale i poczucie atmosfery małych włoskich miasteczek, z dala od szumu i zgiełku wielkich metropolii.

INFORMACJE O WYCIECZCE:
CZAS trwania: 6 dni
WIEK uczestników: 10-18 lat
ZAKWATEROWANIE: Hotel 3*

1 DZIEŃ
Zbiórka, wyjazd – godzina wyjazdu ustalana jest z grupą, przejazd w kierunku Włoch.

2 DZIEŃ - FLORENCJA
Przyjazd do Florencji w godzinach porannych. 9-godzinny pobyt we Florencji.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim.
Florencja: spacer po Piazza del Duomo obok Baptysterium San Giovanni ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio i fontannie Neptuna obok Galerii Uffizi do Ponte Vecchio - Mostu Złotników ze sklepikami jubilerskimi.

3 DZIEŃ - AREZZO, CORTONA
Arezzo: wizyta w miasteczku znanym z filmu "Życie jest piękne". Piazza Grande – serce miasta, ogromny, pochyły plac, otoczony zabytkowymi kamienicami i kawiarniami. Następnie wejście do Bazyliki Św. Franciszka, słynącej z cyklu fresków Piero della Franceska.
Cortona: spacer wąskimi i stromymi ulczkami tego położonego na zboczu wzgórza miasta. Katedra Santa Maria Assunta, uliczka Vicolo Iannelli z jednymi z najstrszych domów we Włoszech, Piazza della Republica z XIII wiecznym ratuszem. Przejście do Piazza Garibaldi z którego roztacza się piękny widok na dolinę Valdichiana.

4 DZIEŃ - SIENA, SAN GIMIGNANO, VOLTERRA
Siena: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dwunastowiecznej katedry - jednego z najpiękniejszych przykładów stylu gotyckiego w architekturze włoskiej, spacer po Piazza del Campo z przejściem obok m.in. La Torre del Mangia, Il Palazzo Pubblico oraz ratusza miejskiego.
San Gimignano: spacer po malowniczym średniowecznym miasteczku otoczonym grubymi murami obronnymi, nad którymi góruje 15 różnej wysokości wież.
Volterra: zwiedzanie miasteczka, które pamięta nie tylko Starożytnych Rzymian ale moze pochwalić isę pozostałościami z czasów gdy było zamieszkane przez Etrusków (VI w p.n.e.). Do najważniejszych atrakcji należą m. in. resztki etruskich murów, łuk Porta all'Arco (Arco Etrusco), pozostałości rzymskiego amfiteatru (Teatro Romano), średniowieczne place Piazza dei Priori i Piazza San Giovanni.

5 DZIEŃ - PIZA, LUKKA
Piza: zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. Spacer po Campo dei Miracoli ze słynną Krzywą Wieżą, przejście obok Katedry, Baptysterium, następnie przejście mostem Ponte di Mezzo przez rzekę Arno. Zwiedzanie kończy XIV-wieczny kościółek Santa Maria della Spina.
Lukka: wędrówka po jednym z najpiekniejszych, choć mniej znanych toskańskich miast. Spacer wzdłuż fortyfikacji obronnych, Piazza dell Amfiteatro, Piazza San Michele z kościołem San Michele in Foro, przejście Via Roma w kierunku Piazza San Martino, którego centralnym punktem jest jeden z najważniejszych zabytków Lukki - Katedra San Martino.
Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

6 DZIEŃ
Przyjazd do Polski.

Program wyjazdu prowadzony jest przez pilota w języku polskim.
Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
W trakcie imprezy zatrudnieni są przewodnicy lokalni, którzy oprowadzają grupę w języku polskim.

Cena zawiera
 • przejazd komfortowym autokarem
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 3*
 • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
 • opieka pilota
 • ubezpieczenia AXA: NNW (NWI – 2 000 EUR, NWS – 1 000 EUR), KL + CP – 10000 EUR, bagaż – 200 EUR
Zakwaterowanie i wyżywienie

Hotel 3* w Montecatini Terme. Pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:
W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują śniadania wzmocnione i dwudaniowe obiadokolacje - 1. danie (przeważnie makaron z sosem) 2. danie (mięso + warzywa gotowane lub sałata, chleb) + deser lub owoc. Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją 2-go dnia, a kończą śniadaniem 5-go dnia.

Transport

AUTOKAR

DNI WYJAZDÓW:
Wrzesień – Luty: PONIEDZIAŁEK
Marzec - Czerwiec: PONIEDZIAŁEK, PIĄTEK

Ważne informacje
 • zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ
 • bagaż – dozwolone jest zabranie 1 sztuki bagażu głównego o maksymalnych wymiarach 65x40x25 cm oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.
 • radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 50 PLN na posiłki

DOKUMENTY PODRÓŻY:
Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

ŁĄCZENIE GRUP:
Szkoły które nie mają wystarczającej ilości osób na wyjazd zgodnie z ofertą, mogą skorzystać z opcji łączenia grup. O szczegóły proszę pytać Doradcę Regionalnego Klienta Grupowego z danego kręgu województw, KONTAKT >>>

CENA WYJAZDU (brutto na osobę):

Liczba uczestników
i opiekunów

TANIEJ

październik od 18, listopad, grudzień, styczeń, luty

OPTYMALNIE

wrzesień,
październik do 17, marzec

CIEPLEJ

kwiecień, maj, czerwiec

48-50 uczestników
+ 4 nauczycieli
1050 PLN 1100 PLN 1200 PLN
44-47 uczestników
+ 4 nauczycieli
1090 PLN 1140 PLN 1240 PLN
39-43 uczestników
+ 3 nauczycieli
1130 PLN 1180 PLN 1280 PLN

 

Dopłaty
 • DOROSŁY UCZESTNIK (>19 lat) - 100 PLN + 80 EUR koszty wstępów
 • DOJAZD dla następujących województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego – 50 PLN

Dodatkowe OPŁATY:

 • bilety wstępów, komunikacja miejska, wjazdy do miast, usługa przewodnicka i realizacja programu: 60 EUR na każdego uczestnika (płatne w autokarze)
 • 5 EUR – na toalety podczas przejazdu
Loader