Włoskie ABC (TW1) - wycieczka szkolna

Charakterystyka wycieczki

Podróż do Florencji, Rzymu, Watykanu i Wenecji - największych kolebek kulturowych Włoch. Zakwaterowanie w hotelu i transport autokarem.

Szczegóły wyjazdu

Czas trwania: 6 dni
Cena od: 1340 zł/os.
Zainteresowała Cię ta oferta?

Zapraszamy na pełną wrażeń podróż po magicznych włoskich miastach. Odwiedzimy Florencję, miasto – zabytek będące kwintesencją Włoch. Następnie wszystkie drogi poprowadzą nas do Rzymu, określanego jako największe muzeum na świeżym powietrzu. Wspólnie przejdziemy od Koloseum do Kapitolu aż po Panteon, czyli odwiedzimy jedne z najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnych. Odkryjemy także tajemnicze Muzea Watykańskie znajdujące się w najmniejszym państwie świata. Watykan jako jedyne państwo, ze względu na wartość historyczną i kulturową, w całości został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast na koniec wycieczki udamy się na długi spacer po bajkowej Wenecji słynącej ze swoich licznych kanałów i sunących po nich gondoli. Wspólnie z uczniami zwiedzimy te miejsca, które są rozsławione na całym świecie. Góry, jeziora, doliny, gaje oliwne, niesamowite piaszczyste plaże w różnych kolorach i ten morski klimat, wszystko to znajdziemy na Półwyspie Apenińskim.

 

INFORMACJE O WYCIECZCE:
CZAS trwania: 6 dni
WIEK uczestników: 10-18 lat
ZAKWATEROWANIE: Hotele 3*

1 DZIEŃ
Zbiórka, wyjazd – godzina wyjazdu ustalana jest z grupą.

2 DZIEŃ - FLORENCJA
Przyjazd do Florencji w godzinach porannych. 9-godzinny pobyt we Florencji.
Zwiedzanie miasta z  przewodnikiem w języku polskim.
Florencja: spacer po Piazza del Duomo obok Baptysterium San Giovanni ze słynnymi Drzwiami Raju, katedra Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio i fontannie Neptuna obok Galerii Uffizi do Ponte Vecchio - Mostu Złotników ze sklepikami jubilerskimi.

3 DZIEŃ - RZYM
Wczesny wyjazd z hotelu i przejazd do Rzymu.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim.
Rzym: spacer od Koloseum do Kapitolu: przejście obok Łuku Konstantyna, Forum Romanum, Łuku Septymiusza Severa, Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny. Zwiedzanie Panteonu - majestatycznej świątyni, jedynego całkowicie niezmienionego do dziś obiektu starożytnego. Następnie przejście do Fontanny di Trevi, Schodów Hiszpańskich i Placu del Popolo.

4 DZIEŃ - WATYKAN
Przejazd do Watykanu.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim.
Watykan: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska (uwaga! nieczynne w niedziele), Bazylika św. Piotra, Pieta Michała Anioła, Ołtarz Papieski, relikwie św. Piotra.

5 DZIEŃ - WENECJA
Wczesny wyjazd z hotelu i przejazd do Wenecji. 9-godzinny pobyt w Wenecji.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim.
Wenecja: Bazylika św. Marka, przejście obok Pałacu Dożów, Dzwonnicy św. Marka, Loggetty oraz Wieży Zegarowej. Kontynuacja spaceru obok Siedziby Prokuratorów: Starej i Nowej, Skrzydła Napoleona, Biblioteki do Ponte Rialto.
Wyjazd z Wenecji ok. godz. 21:00.

6 DZIEŃ
Przyjazd do Polski.

Program wyjazdu prowadzony jest przez pilota w języku polskim.
Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
W trakcie imprezy zatrudnieni są przewodnicy lokalni, którzy oprowadzają grupę w języku polskim.

Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 z przyczyn niezależnych od biura niektóre punkty programu mogą nie zostać zrealizowane. 

Cena zawiera
 • przejazd komfortowym autokarem
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach 3*
 • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
 • opieka pilota
 • ubezpieczenia UNIQA: NNW - 2000 EUR, KL – 10000 EUR, bagaż – 200 EUR
 • obowiązkowe składki na TFP i TFG
Zakwaterowanie i wyżywienie

Hotel 3* - hotele we Włoszech, usytuowane w okolicach głównych miast lub na trasie przejazdu. Pokoje 2-, 3-, 4-osobowe, z łazienkami.

Wyżywienie:
W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują śniadania wzmocnione i dwudaniowe obiadokolacje - 1. danie (przeważnie makaron z sosem) 2. danie (mięso + warzywa gotowane lub sałata, chleb) + deser lub owoc. Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją 2-go dnia, a kończą śniadaniem 5-go dnia.

Transport

AUTOKAR

Ważne informacje
 • zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ
 • bagaż – dozwolone jest zabranie 1 sztuki bagażu głównego o maksymalnych wymiarach 65x40x25 cm oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.
 • radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 50 PLN na posiłki

W związku z czasowymi obostrzeniami wjazdowymi, aktualne wytyczne rządowe podsumowaliśmy w tabeli: https://wycieczkiszkolne.atas.pl/pl/podrozowanie-a-covid-19-wycieczki-szkolne

DOKUMENTY PODRÓŻY:
Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

UWAGA – w związku z COVID-19 uczestników wycieczki obowiązują zasady wjazdu do Włoch oraz przejazdu przez kraje tranzytowe publikowane na www.gov.pl

CENA WYJAZDU (brutto na osobę):

ROK SZKOLNY 2022/2023
Liczba uczestników
i opiekunów

TANIEJ

 listopad 2022 - luty 2023

OPTYMALNIE

wrzesień - październik 2022, marzec 2023

CIEPLEJ

kwiecień - czerwiec 2023

48-50 uczestników
+ 4 nauczycieli
1340 PLN 1390 PLN 1440 PLN
44-47 uczestników
+ 4 nauczycieli
1380 PLN 1430 PLN 1480 PLN
39-43 uczestników
+ 3 nauczycieli
1420 PLN 1470 PLN 1520 PLN

PRZEDPŁATA: 400 PLN

Dopłaty
 • DOROSŁY UCZESTNIK (>19 lat) - 100 PLN + 90 EUR koszty wstępów
 • DOJAZD dla następujących województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego – 50 PLN

Dodatkowe OPŁATY:

 • bilety wstępów, komunikacja miejska, wjazdy do miast, usługa przewodnicka i realizacja programu: 80 EUR na każdego uczestnika (płatne w autokarze)
 • 5 EUR – na toalety podczas przejazdu

Szkoły które nie mają wystarczającej ilości osób na wyjazd zgodnie z ofertą, mogą skorzystać z opcji łączenia grup. Oferta dostępna jest na rok szkolny 2022/2023.
O szczegóły proszę pytać biuro ATAS, KONTAKT >>>

Loader