Wycieczki szkolne 2020/2021 – nowości w katalogu ATAS!

31 sierpnia 2020 r.

Nowy rok szkolny 2020/2021 to także nowe propozycje wycieczek. Z myślą o bliższych podróżach przygotowaliśmy wartościowe programy realizowane w Polsce. Zapraszamy Was między innymi do poznawania uroków Kotliny Kłodzkiej i Podlasia. Na te wyjazdy rodzice mogą wykorzystać bon turystyczny 500+.


Początek nowego roku szkolnego to dla nas zawsze czas wzmożonej pracy nad organizacją wycieczek. W związku z pandemią koronawirusa w naszej firmie zaszło wiele zmian organizacyjnych. Wprowadziliśmy też niezbędne korekty w obrębie dostępnych programów wyjazdów, aby jak najlepiej dopasować je do obecnej sytuacji.

Uważnie śledzimy wszystkie informacje docierające do nas z tych krajów do których najczęściej organizowaliśmy wycieczki – z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Malty. Nie rezygnujemy z wyjazdów w te miejsca – wierzymy, że będą możliwe.

Jednocześnie rozszerzyliśmy naszą ofertę wycieczek krajowych. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie wynikające z realizacji obozów i kolonii letnich według szczegółowych wytycznych MEN, MZ i GiS. Poza tym, zdajemy sobie sprawę, że podróżowanie po kraju wydaje się bezpieczniejsze i przede wszystkim tańsze, także dzięki bonom turystycznym 500+, które otrzymali w tym roku rodzice.

Poniżej przedstawiamy główne produkty w nasze ofercie na rok szkolny 2020/2021

 

Wycieczki krajowe 2020/2021 – nad morze

Bałtyk - Jastrzębia Góra to propozycja 5-dniowego aktywnego wyjazdu z językiem angielskim. Sprawdzony, nowoczesny ośrodek w Jastrzębiej Górze to miejsce gdzie z powodzeniem można realizować rozmaite aktywności zarówno na zewnątrz jak i w środku w zależności od pogody.

W trakcie warsztatów językowych nad Bałtykiem podobnie jak w przypadku kolonii letnich stawiamy przede wszystkim na aktywną naukę angielskiego w przystępnej formie, z wykorzystaniem umiejętności współpracujących z nami native speakerów.
W ramach programu warsztatów językowych grupa zostaje podzielona tematycznie na dwa zespoły: brytyjski i amerykański. Uczestnicy realizują zadania, które kończą się wspólną prezentacją projektów. Każdy dzień rozpoczynamy rozgrzewką po angielsku.

W ciągu dnia będą odbywać się zajęcia w formie projektów i prezentacji.  Stawiamy także na sprawdzone i lubiane zabawy w języku angielskim Milionerzy, Escape room, fotobudka, Kapitan Katani. Let’s go to America, Let’s go to England. Zajęcia w salach udekorowanych zgodnie z tematyką (czyli sale: London/New York).
Po południu proponujemy sport i gry terenowe z elementami angielskiego. Na koniec dnia przewidziany jest wieczór filmowy po angielsku, karaoke, disco tematyczne, pokaz mody, ostatniego dnia Gala Oscarowa.

Program turystyczny stanowi:

 • wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego,
 • spacer do Lisiego Jaru i Rozewia,
 • ostatniego dnia przejazd do Sopotu i spacer po najbardziej znanym polskim molo.

Warsztaty językowe nad Bałtykiem - jastrzębia Góra, Sopot, Gdańsk. ATAS

Wycieczki krajowe 2020/2021 – w góry

Dla tych, którzy od morza wolą wyjazdy w góry mamy alternatywę – wycieczkę Tatry – Poronin.
Tutaj także skupiliśmy się na tym, co umiemy najlepiej, czyli grach i zabawach językowych w tej samej formie co w Jastrzębiej Górze.

Uzupełnieniem jest natomiast:

 • spacer po Krakowie z anglojęzycznym przewodnikiem,
 • wycieczka do Zakopanego i Doliny Kościeliskiej.

Warsztaty językowe w Tatrach - Poronin. Wycieczka Szkolna z ATAS


Przygotowaliśmy także propozycje wyjazdów krótszych niż 5 dni.

Kotlina Kłodzka – Praga (4 dni) to idealne połączenie wycieczki historycznej i przyrodniczej. W programie przewidzieliśmy:

 • spacer po Wrocławiu z lokalnym przewodnikiem,
 • całodniowy wyjazd do Pragi: Hradczany, Zamek na Hradczanach, trasa B (Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Katedra św. Wita). Panorama miasta, rynek, Mala Strana, Most Karola, pl. Waclawa
 • przejazd do Kotliny Kłodzkiej - Rezerwat Szczeliniec z wejściem na Szczeliniec Wielki, Rezerwat Błędne Skały, Wambierzyce – sanktuarium.
 • ostatniego dnia Złoty Stok - wejście do zabytkowej Kopalni Złota z lokalnym przewodnikiem: zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem.

Wycieczka Szkolna Kotlina Kłodzka - Praga. ATAS

3-dniowa wycieczka szkolna na Podlasie udowodni uczniom, że to rejon, który znany jest nie tylko z muzyki disco polo.

Dla uczestników wycieczki przewidzieliśmy następujące aktywności:

 • Tykocin - spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie miasta: zabytkowy rynek z pomnikiem hetmana Czarnieckiego, Kościół św. Trójcy, alumnat, Synagoga, dom talmudyczny, Zamek Królewski, Muzeum Narwi, rejs tramwajem wodnym po rzece Narew.
 • Białystok: zwiedzanie: Zespół Parkowo- Pałacowy Branickich, Rynek Miejski, katedra, ratusz, sobór św. Mikołaja, punkt widokowy w kościele św. Rocha.
 • Supraśl- miasteczko znane z serialu „Blondynka” oraz filmu „U Pana Boga za piecem”.
 • Przejazd do Poczopka, zwiedzanie: Silwarium - ścieżki dydaktyczne, ekspozycja przyrodnicza „Galeria na Skraju Puszczy”, Park Megalityczny, woliery z sowami.
 • Przejazd do Kruszynian, zwiedzanie meczetu i mizaru.
 • Białowieża, gdzie znajduje się znany Park Pałacowy – carskie założenie parkowe w stylu angielskim, Muzeum Przyrodniczo-Leśne – nowoczesna prezentacja multimedialna historii oraz flory i fauny Puszczy Białowieskiej, wstęp na wieżę widokową oraz wystawy czasowe w Muzeum Przyrodniczym.

Na koniec czeka objazdowa wycieczka po Polanie Białowieskiej, przejazd drezynami napędzanymi siłą mięśni uczestników i ognisko z kiełbaskami.

Wycieczka szkolna na Podlasie. ATAS

Mamy nadzieję, że nowe programy wycieczek krajowych przypadną Wam do gustu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w katalogu – w tym roku tylko w wersji PDF – katalog wycieczek szkolnych do pobrania tutaj

Chcesz wiedzieć w jaki sposób realizujemy wycieczki w związku z zagrożeniem pandemią Covid-19? Na najważniejsze pytania odpowiadamy w tym miejscu:
FAQ - organizacja wycieczek szkolnych a COVID-19

Loader