Relacja z wycieczki szkolnej do Włoch. Jak było?

26 października 2021 r.

Włochy - kraj pełen zabytków i słońca, zamieszkały przez niezwykle pogodnych mieszkańców. To tutaj miłośnicy pięknych pejzaży mogą oddać się pieszym wędrówkom i podziwiać bajeczną architekturę nad brzegiem lazurowego morza. Pomimo obostrzeń, które dotknęły cały świat, nasza wycieczka szkolna podążyła właśnie do Włoch. Czy aktualna sytuacja epidemiczna wpłynęła w jakimś stopniu na realizację wycieczki?


Zagraniczne wycieczki w dobie pandemii są jak najbardziej możliwe!

Wspólnie z uczniami w przeciągu kilku dni odwiedziliśmy Florencję, Rzym, Watykan i Wenecję. Wszystkie punkty programu zostały w pełni zrealizowane, a nawet dzięki uprzejmości pilota wycieczki-pani Grażynie Borowskiej- udało się zwiedzić uczniom miejsca nadprogramowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród grupy.
Z relacji pilota wycieczki, wiemy, że wszystkie przewidziane atrakcje odbyły się bez opóźnień i pomimo, że przed wejściem do zamkniętych przestrzeni publicznych, wymagane było okazanie “green pass”, kolejki nie były wydłużone. Z pewnością było to spowodowane zauważalnie mniejszą ilością turystów, ale i również sprawną obsługą i odpowiednim przygotowaniem pracowników. Ponadto, pomimo obowiązku posiada przez turystów paszportu Covid lub negatywnego wyniku testu, ani razu grupa podczas podróży autokarem, nie została zatrzymana przez służby w celu weryfikacji posiadanych dokumentów i mogła spokojnie bez zbędnych przystanków, dotrzeć do miejsca docelowego. 

wycieczka szkolna do Włoch2021

W związku z pandemią rząd włoski ograniczył ilość osób, która może w tej samej chwili przebywać w przestrzeni zamkniętej, ze szczególnym uwzględnieniem grup zwiedzających z przewodnikiem. Jednak i to w rzeczywistości nie stanowiło problemu dla naszych “wycieczkowiczów”. Przewodnik opowiadał o zabytkach na świeżym powietrzu, natomiast, gdy program przewidywał zwiedzanie “od środka”,  grupy uczniów bez przeszkód wchodziły z nauczycielem na czele i mogły wspólnie podziwiać niesamowite wnętrza muzeów i świątyń.

We Włoszech aktualnie obowiązuje nakaz noszenia maseczek i faktycznie ta zasada była przestrzegana i respektowana. Młodzież jednak była świadoma obowiązku i odpowiedzialnie przestrzegała panujących zasad. Wizyta w tak niezwykle urokliwych miejscach wynagradzała pewne niedogodności, które w dzisiejszych czasach stały się normą na terenie wielu krajów.
Ogólne wrażenia z wyjazdu były bardzo pozytywne. Zarówno kadra jak i dzieci wróciły do Polski z uśmiechem na twarzy… z pewnością nie było czasu na nudę. Młodzież mogła spróbować fiołkowych lodów w Neapolu, posmakować włoskiej pizzy i spędzić kilka godzin wylegując się na plaży bądź zażywając kąpieli. Nic nie stało na przeszkodzie, aby móc spędzić produktywnie czas wspólnie ze swoimi kolegami z ławki.

Wenecja wycieczka szkolnawycieczka szkolna do Włoch 2021

Podsumowanie wycieczki przez nauczyciela

W kilku zdaniach wyjazd podsumowała także nauczycielka, Pani Maja Moskwa, która wraz z uczniami wybrała się na wycieczkę do Włoch.

“Nasza wycieczka była wspaniałą przygodą w pięknym kraju, nie mieliśmy żadnych problemów organizacyjnych. Pani Grażyna jako przewodnik jest rewelacyjną osobą, młodzież była bardzo zadowolona. Obostrzenia nie przeszkadzały nam w niczym, bo wszyscy uczestnicy wycieczki byli zaszczepieni, wyjazd niczym nie różnił się od poprzednich. Mogę poradzić innym, by korzystali z ofert biura ATAS, bo naprawdę warto!”

Dziękujemy Pani Mai za miłe słowa oraz za zaufanie, którym obdarzyła naszą firmę oraz mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się ponownie.

Pełen program wycieczki dostępny jest na naszej stronie >>> Włochy

 

Loader