ATAS wspiera akcję #RatujmyWycieczkiSzkolne

10 sierpnia 2020 r.

Przed nowym rokiem szkolnym powstała inicjatywa wspierająca organizację wycieczek dla dzieci i młodzieży. Akcja ma przekonać rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół, że wycieczki mogą się bezpiecznie odbywać. Na specjalnej stronie udostępniane są materiały edukacyjne, które wyjaśniają jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie pandemii i jak branża turystyczna jest przygotowana jest na pracę w tych nietypowych okolicznościach.


To że podróżowanie i spędzanie czasu w grupie młodzieży może być nie tylko przyjemne, ale też wartościowe i bezpieczne dobrze wiemy. W tym roku mimo pandemii zorganizowaliśmy obozy i kolonie językowe w Polsce, pracując zgodnie z wytycznymi od Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Uważamy, że wycieczki szkolne również mogą się odbywać pod warunkiem, że zachowane zostaną odpowiednie środki bezpieczeństwa - w trakcie transportu, w obiektach noclegowych, z zwiedzanych obiektach, muzeach, parkach rozrywki.

Wspieramy akcję #RatujmyWycieczkiSzkolne razem z Polską Izbą Turystyki Młodzieżowej, ośrodkami wypoczynkowi Diuna, Farmą Iluzji, Kopalnią Złota w Złotym Stoku, biurem podróży Czerwiński Travel i wieloma innymi podmiotami z branży turystycznej.

Zapraszamy do dowiedzenia strony https://ratujmywycieczkiszkolne.pl/

Wiele pomocnych materiałów można znaleźć tam w zakładce blog

Można tam poczytać między innymi wywiady z nauczycielami organizującymi wycieczki, przewodnikami wycieczek, a także porady jak bezpiecznie zorganizować transport i zakwaterowanie na wycieczce.

Zachęcamy do dołączenia do akcji, jeśli wymienione idee są Wam bliskie.
Wycieczki szkolne można wspierać także na Facebooku dołączając do wydarzenia:

Chcę pojechać na wycieczkę szkolną 2020/2021 >>

Loader