Wycieczki integracyjne z ATAS

7 września 2021 r.

Rok szkolny 2020/2021 był dla wielu uczniów bardzo trudnym okresem, pełnym zmian i niepewności. Schemat nauczania, który znali uległ całkowitej zmianie. Co więcej, kontakty społeczne między rówieśnikami również bardzo ucierpiały podczas izolacji. Klasa widywała się wyłącznie na ekranach monitorów. Aczkolwiek młodzież coraz bardziej odizolowana, niejednokrotnie krępowała się upublicznić swój wizerunek podczas lekcji online. Pozostawało tylko wspomnienie z czasów przed pandemią, gdzie spotkania twarzą w twarz w szkole były ich codziennością.


Wycieczka integracyjna Bałtyk

Integracja z ATAS nad morzem

Jako organizator wyjazdów dla młodzieży z ponad 30-to letnim stażem, doskonale wiemy jak ważne dla młodych ludzi są kontakty z rówieśnikami. Z tego też powodu, przygotowaliśmy specjalną ofertę wyjazdów integracyjnych dla uczniów na rok szkolny 2021/2022, które swój program skupiają na odbudowie relacji międzyludzkich. Chcemy chociaż w ten sposób ułatwić młodzieży powrót do normalności.
Niewątpliwie każdy wyjazd scala grupę, jednakże specjalnie opracowany program integracyjny przez cały dzień aktywuje młodzież do wspólnej interakcji. Gdańsk, Jastrzębia Góra, Łeba czy Sopot, znane kurorty nadmorskie, które odwiedzamy wraz z uczniami w przeciągu pięciodniowego wyjazdu przepełnionego masą zajęć grupowych i zwiedzania.
Już pierwszy dzień zaczynamy od gry miejskiej połączonej ze zwiedzaniem Gdańska. Jest to gra, która otwiera dzieci na interakcje między sobą. Liczy się w niej współpraca i wykazanie się swoimi umiejętnościami. Zajęcia survivalowe i paintball laserowy to atrakcje drugiego dnia. Wszystkie te gry skupiają się na pracy zespołowej. Młodzież nie odczuwa presji, nie czuje się zobligowana do komunikacji z rówieśnikami, ponieważ wszystkie formy zachęcające do integracji są ukryte pod otoczką zabawy. Bubble football i archery tag to kolejne propozycje na zacieśnianie więzi przy masie śmiechu. Wszelkie zabawy i gry na plaży skłaniają do kontaktów, które przychodzą naturalnie, bez presji. Niepostrzeżenie okazuje się, że drużyna zacieśniła właśnie więzi. Nic tak nie łagodzi obyczajów jak muzyka, na którą jest również miejsce w naszym programie. Wieczorna dyskoteka z pewnością przypadnie do gustu uczniom, którzy są na bieżąco z nowinkami muzycznymi. Ostatniego wieczoru po dniu przepełnionym aktywnościami będzie czas na wspólny wieczór filmowy. Jest to kolejny powód do rozmów, żartów czy przemyśleń. A te wszystkie aktywności będą oczywiście przeplatały się ze zwiedzaniem pięknych, nadmorskich miejsc.

Zapraszamy do zapoznania się z powyższą ofertą Wyjazd integracyjny-Bałtyk

wycieczka integracyjna Tatry

Integracja z ATAS w górach


Jeśli nie nad morze to może w góry? Drugi wyjazd integracyjny przewidziany jest bowiem w południowe rejony Polski. W naszej ofercie połączyliśmy dużą ilość aktywności fizycznej, spacerów ze wspólnym spędzaniem czasu. Każdy bowiem dzień zostanie przypieczętowany turniejami sportowymi czy wspólnymi pogawędkami przy ognisku. Uczestnicy wycieczki szkolnej zakwaterowani są w przepięknym Karpaczu, gdzie już pod koniec pierwszego dnia czeka na nich relaks przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Młodzież będzie mogła odpocząć we wspólnym gronie bądź rywalizować ze sobą przy grze w ping-ponga czy na kręgielni. Zdrowa rywalizacja jest niewątpliwie częścią składową nawiązywania relacji społecznych i formą aktywnego spędzania czasu w grupie.
Wyjazd w góry kojarzy się z dużą dawką spacerów i świeżego powietrza, do czego zachęcają niesamowite widoki. W programie m.in. piesze wycieczki szlakami górskimi w otoczeniu dzikiego wodospadu. Podczas górskich wędrówek jest mnóstwo czasu do rozmów o wszystkim i o niczym, inaczej niż w pomieszczeniach zamkniętych typu muzea, gdzie należy zachować względna ciszę i skupić się na słuchaniu przewodnika. W harmonogram wycieczki zostały wplecione również zajęcia z animatorem, który jako profesjonalista wie jak zachęcić dzieci do działania i kooperacji. Na tą okoliczność ma przygotowane gry i zabawy, które zaangażują wszystkich uczestników wycieczki.

Zapraszamy do zapoznania się z powyższą ofertą Wyjazd integracyjny-Karkonosze

wycieczka integracyjna Tatry

Dlaczego integracja jest tak istotna?... czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Integracja to wieloetapowy proces scalania grupy, która składa się ze zbioru różnych osobowości. Umiejętności interpersonalne niewątpliwie pomagają funkcjonować w grupie jaką jest w naszym przypadku klasa. Dlatego tak ważne jest wspieranie uczniów przez nauczyciela w budowaniu atmosfery bezpieczeństwa i akceptacji drugiego człowieka. Jak i kształtowanie prawidłowych relacji między uczniami poprzez umożliwienie im wzajemnego poznania się, zrozumienia indywidualnych różnic. Od tego jak uczniowie są ze sobą zżyci zależy atmosfera w klasie. Wspólne zadania są wówczas dużo łatwiejsze do przejścia, znikają bariery w swobodnym wypowiadaniu się na forum klasy. Efektywne komunikowanie się równa się efektywnej współpracy. Wszelkie niesnaski czy nieporozumienia, dzięki otwartej komunikacji, są zażegnane w zarodku. Jest to bez wątpienia umiejętność, która pozostanie na całe życie, bowiem są to fundamentalne aspekty w życiu każdego z nas.
Podczas wyjazdów integracyjnych budowany jest szacunek do drugiej osoby, tolerancja, empatia, redukowane jest negatywne napięcie na rzecz budowania atmosfery wsparcia i zrozumienia. Uczniowie poznają siebie lepiej, co sprzyja tworzeniu się długoletnich przyjaźni.
Nauczyciel ma również bardziej bezpośredni kontakt z uczniami, którzy wiedzą, że mogą na niego liczyć jak i na swoich kolegów. Uczniowie widzą swojego wychowawcę w zupełnie innej odsłonie, nie związanej z murami szkoły. Dzięki czemu są bardziej otwarci na rozmowy z nim i rodzi się więź, która przeradza się w kolejnym etapie w zaufanie. Niewątpliwie praca ze zgraną klasą jest dużo przyjemniejsza i łatwiejsza.
Ze swojej strony gorąco zachęcamy do wykorzystania każdych możliwych okoliczności do stwarzania klasie warunków sprzyjających ich integracji.

wycieczka integracyjna Tatry

Loader