Wycieczki szkolne do Londynu – czy odbędą się w 2021 roku?

21 października 2020 r.

Podróżowanie za granicę budzi pytania o bezpieczeństwo uczestników. Jak obecnie wygląda kwestia zorganizowanych wyjazdów do Wielkiej Brytanii? Sprawdziliśmy to, ponieważ w naszej ofercie jak co roku znalazły się wyjazdy językowe do Londynu. Poniżej najważniejsze pytania i odpowiedzi na warsztatów językowych w UK w 2021 roku.


Czy w 2021 będą się odbywać wycieczki do Wielkiej Brytanii?

Na rok szkolny 2020/2021 przygotowaliśmy szeroką ofertę wyjazdów do Londynu i innych miast Anglii. Tak jak w poprzednich latach będzie kilka programów do wyboru zarówno w wersji autokarowej jak i z transportem samolotem. Jak wiemy do odbycia się wycieczki jest niezbędna zgoda dyrektora szkoły oraz zainteresowanie dzieci i rodziców. My będziemy zachęcać do tych wyjazdów i pomagać na każdym etapie ich planowania i realizacji. Wciąż uważamy, że wyjazdy językowe to doskonałe uzupełnienie nauki angielskiego w szkole.

Czy realizacja programu wyjazdu będzie możliwa?

TAK. W wielu obiektach zamieniają się warunki rezerwacji biletów oraz zasady korzystania z obiektu, niemniej wciąż największe atrakcje Londynu takie jak Muzeum Brytyjskie, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Muzeum Historii Naturalnej czy London Eye są otwarte dla turystów. Można zatem realizować program pamiętając o obowiązujących aktualnie zmianach w reżimie sanitarnym. Może pojawić się obowiązek zakładania maseczek, zachowanie dystansu społecznego w kolejce lub ograniczenie liczby osób przebywających w jednym pomieszczeniu.

Czy na wycieczkach szkolnych do Londynu będzie możliwe zakwaterowanie u rodzin brytyjskich?

Tak. Wycieczki szkolne do Anglii wciąż opierają się o zakwaterowanie u rodzin. Ta forma daje możliwość bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami Wielkiej Brytanii, poznania ich zwyczajów, kultury, życia codziennego. Rodziny są przygotowane na funkcjonowanie w nowym reżimie sanitarnym. Nasi kontrahenci na bieżąco śledzą obowiązujące w Wielkiej Brytanii przepisy i dostosowują do nich swoje działania i warunki przyjmowania młodzieży.

Jakie dokumenty będą potrzebne w związku z wyjazdem?

Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu na terytorium Wielkiej Brytanii jest ważny paszport. Obecnie ze względu na COVID-19 dla turystów ze wszystkich krajów obowiązkowe jest wypełnienie Formularza Lokacyjnego, tzw. Public Health Passenger Locator Form. W przypadku wyjazdów grupowych takich jak wycieczki, kolonie czy obozy ten formularz wypełnia organizator wyjazdu.

Jakie środki bezpieczeństwa zostaną podjęte w związku z pandemią COVID-19?

Organizując wyjazdy na wycieczki szkolne stosujemy się do aktualnie obowiązujących przepisów i wytycznych sanitarnych. Podczas realizacji obozów młodzieżowych w trakcie wakacji letnich 2020 spełniliśmy wszystkie rygorystyczne normy GIS, MEN i MZ, związane z częstym myciem i dezynfekcją rąk, dezynfekcją pomieszczeń, używaniem maseczek lub przyłbic w określonych sytuacjach, wyznaczeniem miejsca do izolacji osób z objawami chorobowymi czy używaniem bezdotykowych urządzeń do mierzenia temperatury. Nasze dobre przygotowanie potwierdziły kontrole Sanepid. W 2021 roku także będziemy przestrzegać wszystkich obowiązujących regulacji prawnych i do nich dostosujemy regulamin obozu i wszystkie procedury.


Czy przebieg obozu będzie się różnił w zależności od sytuacji epidemicznej?

Program został przygotowany w ten sposób, żeby bezpiecznie go zrealizować. Warto podkreślić, że już wcześniej programy wyjazdów językowych były w dużym stopniu oparte były na spacerach po mieście i ćwiczeniach językowych na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że na miejscu przez cały czas jest nasz autokar z Polski, w Londynie tylko sporadycznie poruszamy się komunikacją miejską. Nie ma zatem potrzeby dokonywania korekty programów i rezygnowania z największych atrakcji.

Loader