autoakar 938x535Jak przebiega zbiórka przed wyjazdem na wycieczkę? 
Nasz niezbędnik, aby rodzice i dyrekcja mieli poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialności za grupę dzieci.

maltalodzieWycieczki szkolne kilkudniowe zwykle organizowane są w szkołach w 2 terminach :
- początek I semestru - wrzesień i początek października
- koniec II semestru -  maj i początek czerwca.

Idąc dalej, nauczycielowi łatwiej zorganizować grupę na wyjazd w 2 terminie,  gdyż ma kilka miesięcy na wybór oferty,  rozmowy z rodzicami,  sprawy formalne i finansowe.

Branża turystyczna wychodzi na przeciw skumulowaniu wyjazdów szkolnych w terminie wiosennym.  Podajemy Wam kilka powodów,  które mocno argumentują planowanie wyjazdów zagranicznych na inne miesiące roku szkolnego także.  Zachęcamy do lektury, aby rozważyć wyjazd także w inne miesiące roku szkolnego niż te "szczytowe".

wycieczka szkolna 520x346Wyjazdy szkolne są niezwykle istotnym elementem uzupełnienia programu szkolnego. Pozwalają poznać świat i wiele zagadnień w praktyce, w realnych sytuacjach. Zdobyć cenne doświadczenie oraz zweryfikować wiedzę zdobytą w klasie. Pojawia się jednak pytanie, kto organizuje w takim razie wycieczkę – szkoła? nauczyciel? firma realizująca program, czy może rodzice uczniów? Warto poznać kilka podstawowych przepisów i zasad.

autokar1Czasem pomimo najlepszej organizacji wycieczki i świetnie realizowanego programu dochodzi do zdarzeń losowych na które nie mamy wpływu. Bardzo ważne jest wówczas, aby wiedzieć jak należy postępować i dotyczy to nie tylko pilotów wycieczek i kierowców, ale także nauczycieli/ opiekunów.

Doświadczeni piloci wycieczek w swojej długoletniej praktyce nie raz spotkali się z tzw. sytuacjami awaryjnymi i nie powinni dać się niczym zaskoczyć. Niektóre zdarzenia są błahe i łatwe do rozwiązania , ale pojawiają się też te bardziej poważne.

dieta1Dieta wegetariańska, wegańska, bezglutenowa – kiedyś rzadkość, a ostatnio coraz powszechniejsze zjawisko. I co za tym idzie coraz częstszy potencjalny problem z zapewnieniem dziecku odpowiednich posiłków – także na wycieczkach szkolnych! Jak radzimy sobie z takim wyzwaniem w naszym biurze? Dowiecie się czytając ten artykuł.

tossa radzymin super wycieczkaDbałość o bezpieczeństwo uczestników wycieczki szkolnej to obowiązek biura podróży, które jest zaangażowane w realizację wyjazdu, ale również jeden z tematów, które zawsze najbardziej interesują rodziców. W krótkim artykule wyjaśniamy w jakim zakresie ubezpieczone są osoby jadące na wycieczki szkolne z biurem ATAS, w jakiej sytuacji warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie oraz czym są i do czego przydają się na wyjazdach zagranicznych karty EKUZ.

marekzgrupa4Przygotowanie dobrej wycieczki szkolnej, to przedsięwzięcie wymagające od organizatora dużych umiejętności i szerokiej wiedzy o formalnościach, jakie należy dokonać przed upragnionym wyjazdem. Jednym z tematów frapujących dyrektorów, nauczycieli, a czasem i rodziców jest liczba uczniów, którzy mogą znajdować się pod nadzorem jednego opiekuna w trakcie wycieczki szkolnej. Pomyłka lub niedopatrzenie w tej sprawie może nieść ze sobą poważne konsekwencje - spokojnie, w poniższym tekście postaramy się uporządkować wiedzę w tym temacie!

malta zwiedzanie 21Jadąc na wycieczkę szkolną z biurem podróży zakładamy, że wyjazd spełni nasze oczekiwania zarówno pod względem turystycznym, jak i organizacyjnym. Warto zatem zauważyć, że o udanej realizacji szkolnej wycieczki decydują przede wszystkim dwie osoby: pilot wycieczki oraz lokalny przewodnik.
Z pozoru wydawać by się mogło, że mowa o jednej i tej samej osobie - nic bardziej mylnego! Pilot wycieczki oraz lokalny przewodnik, to dwa różne zawody. W takim razie, czym różni się funkcja pilota od przewodnika? Odpowiadamy!

bagaż

Niezależnie dokąd jedziemy na wycieczkę dobrze spakowany bagaż jest dużym ułatwieniem podczas dłuższej podróży. Aby uniknąć nieprzyjemnych sutuacji warto dobrze rozplanować podział bagażu na podręczny i główny. Ten artykuł powinien znacznie ułatwić pakowanie się na wyjazd dzieciom i rodzicom, a nauczycielom dostarczyć listę przydatnych rad do przekazania na przykład poczas zebrania przed wycieczką.