marekzgrupa4Przygotowanie dobrej wycieczki szkolnej, to przedsięwzięcie wymagające od organizatora dużych umiejętności i szerokiej wiedzy o formalnościach, jakie należy dokonać przed upragnionym wyjazdem. Jednym z tematów frapujących dyrektorów, nauczycieli, a czasem i rodziców jest liczba uczniów, którzy mogą znajdować się pod nadzorem jednego opiekuna w trakcie wycieczki szkolnej. Pomyłka lub niedopatrzenie w tej sprawie może nieść ze sobą poważne konsekwencje - spokojnie, w poniższym tekście postaramy się uporządkować wiedzę w tym temacie!

malta zwiedzanie 21Jadąc na wycieczkę szkolną z biurem podróży zakładamy, że wyjazd spełni nasze oczekiwania zarówno pod względem turystycznym, jak i organizacyjnym. Warto zatem zauważyć, że o udanej realizacji szkolnej wycieczki decydują przede wszystkim dwie osoby: pilot wycieczki oraz lokalny przewodnik.
Z pozoru wydawać by się mogło, że mowa o jednej i tej samej osobie - nic bardziej mylnego! Pilot wycieczki oraz lokalny przewodnik, to dwa różne zawody. W takim razie, czym różni się funkcja pilota od przewodnika? Odpowiadamy!

bagaż

Niezależnie dokąd jedziemy na wycieczkę dobrze spakowany bagaż jest dużym ułatwieniem podczas dłuższej podróży. Aby uniknąć nieprzyjemnych sutuacji warto dobrze rozplanować podział bagażu na podręczny i główny. Ten artykuł powinien znacznie ułatwić pakowanie się na wyjazd dzieciom i rodzicom, a nauczycielom dostarczyć listę przydatnych rad do przekazania na przykład poczas zebrania przed wycieczką.